Історія

2021 рік

Альфа-Банк Україна запровадив віддалене відкриття рахунку через застосунок Дія

При ідентифікації через застосунок Дія обмін інформацією про необхідні документи (паспорт або закордонний паспорт громадянина України) відбувається за лічені секунди, а весь процес реєстрації та відкриття цифрової картки у Sense SuperApp займає не більше п’яти хвилин.

Альфа-Банк Україна і Київстар об'єднали доступ до рахунків у Sense

Вперше в Україні у банківського і телефонного рахунків з’явився спільний доступ через єдиний застосунок. Завдяки такому об’єднанню компанії зможуть розвивати спільні сервіси та пропонувати унікальні зручні рішення для клієнтів.

Альфа-Банк став партнером Європейського тижня цифрової грамотності в Україні

За запрошенням Міністерства цифрової трансформації Альфа-Банк Україна долучився до Європейського тижня цифрової грамотності від європейської асоціації ALL DIGITAL – щорічної кампанії, яка у співпраці з партнерами на місцевому, національному та європейському рівнях прагне надати людям інструменти для розвитку й удосконалення цифрових навичок.

Альфа-Банк Україна став партнером благодійного проєкту, покликаного допомогти дітям з вродженими вадами серця

За сприяння Благодійного фонду «Твоя опора» Альфа-Банк Україна багато років поспіль підтримує пацієнтів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Продовжуючи співпрацю, банк радо пристав на пропозицію Фонду стати партнером флагманського проєкту «Великі маленькі серця».

2020 рік

Київська школа економіки та Альфа-Банк Україна запустили спільний онлайн-курс

Київська школа економіки (KSE) за підтримки Альфа-Банку Україна запустила новий онлайн-курс «Успішний бізнес в епоху динамічних криз» у форматі Business Insights. Мета курсу – допомогти представникам бізнес-середовища передбачати можливі кризові явища, розробляти і коригувати стратегію та тактику поведінки, адаптуватися та успішно розвивати власну справу в складних реаліях сьогодення.

Альфа-Банк Україна та УСПП підписали Меморандум про співпрацю

Альфа-Банк Україна і Український союз промисловців і підприємців (УСПП) домовилися про співпрацю, мета якої – підтримати вітчизняних підприємців і полегшити їм доступ до кредитних коштів.

Альфа-Банк Україна відкрив антиофіс

З перших днів карантину майже всі співробітники центрального офісу Альфа-Банку Україна перейшли на віддалений або змішаний формат роботи. Тому команді дали можливість працювати за правилами коворкінгу. Так з'явився антиофіс – простір на кшталт великої квартири із загальними зонами для мозкових штурмів та затишними куточками на дистанції від колег. Його площа – 1100 квадратних метрів, для майже двох сотень співробітників.

У Львові відкрився AHUB: простір для бізнес-зустрічей, програми онлайн- та офлайн-навчання

Альфа-Банк Україна представив багатофункціональний простір з коворкінгом, переговорними кімнатами та освітньою програмою, яка завдяки онлайн-трансляціям буде доступна у будь-якому куточку України та світу.

Старт нового цифрового банку Sense SuperApp

Ми запустили новий цифровий банк Sense SuperApp з відеочатом і медіа всередині.

Альфа-Банк Україна підписав Пакт заради молоді-2025

Альфа-Банк Україна вдруге підтримав ініціативу Міністерства молоді та спорту України, Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та Фонду ООН у галузі народонаселення – Український Пакт заради молоді-2025.

Альфа-Банк Україна підтримав інформаційну кампанію з протидії платіжному шахрайству

Банк став генеральним партнером всеукраїнської інформаційної кампанії #ШахрайГудбай з протидії платіжному шахрайству. Мета кампанії, започаткованої Національним банком України, – навчити українців основним правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

Альфа-Банк Україна розпочав виконання міжбанківських платежів у гривні у розширеному режимі СЕП 23/7

Альфа-Банк Україна підтримав ініціативу Національного банку України щодо запровадження розширеного регламенту роботи Системи електронних платежів (СЕП) 23/7 та починаючи з 3 серпня виконує міжбанківські платежі у гривні відповідно до нового регламенту.

Ми оновили чат-підтримку і запустили базу знань для клієнтів

Альфа-Банк Україна оновив єдину платформу чат-підтримки та запустив базу знань для клієнтів на основі рішення компанії Zendesk, міжнародного лідера в постачанні рішень для клієнтської підтримки через цифрові канали.

Альфа-Банк Україна придбав апарат штучної вентиляції легенів для Національного інституту ім. М. Амосова

Як соціально відповідальна компанія, в рамках боротьби з поширенням вірусу COVID-19 Альфа-Банк Україна в березні 2020 року виділив близько 2 млн грн для купівлі апарату штучної вентиляції легенів для потреб пацієнтів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Придбати вкрай важливе обладнання банку допоміг багаторічний партнер Благодійний фонд «Твоя опора».

Альфа-Банк Україна підключився до системи BankID від НБУ

10 березня Альфа-Банк Україна підключився до системи BankID Національного банку України, що дозволить клієнтам банку користуватися спрощеною системою ідентифікації на порталах державних послуг і сервісів. BankID відкриває доступ до послуг понад 40 державних і громадських установ.

2019 рік

Зміни в складі Правління Альфа-Банку Україна

Згідно з рішенням Наглядової ради Альфа-Банку Україна до складу Правління з 28 грудня 2019 року введена Світлана Черкай, директор з продажу та дистрибуції Альфа-Банку Україна. У складі Правління Світлана Черкай буде відповідати за продаж та дистрибуцію, перехресні продажі, а також за розвиток приватного банкінгу під брендом А-Клуб.

Альфа-Банк Україна збільшив статутний капітал до 28,7 млрд грн

Альфа-Банк Україна збільшив статутний капітал об'єднаного банку з 12,2 млрд грн до 28,7 млрд грн. Рішення про збільшення статутного капіталу Альфа-Банку Україна було прийнято загальними зборами акціонерів 15 жовтня 2019 року з метою конвертації акцій Укрсоцбанку в акції Альфа-Банку Україна в рамках процедури реорганізації Укрсоцбанку шляхом приєднання до Альфа-Банку Україна.

Альфа-Банк Україна запустив #Школу_на_мільйон

Альфа-Банк Україна у листопаді 2019 року запустив освітній проект для студентів вищих навчальних закладів – #Школа_на_мільйон. Мета проекту – сприяти отриманню студентами профільних вузів практичних навичок роботи від самого початку навчання, максимально залучаючи їх до реальних бізнес-проектів.

Альфа-Банк Україна в жовтні 2019 року став членом Глобального договору ООН в Україні

Приєднанням до глобальної мережі Альфа-Банк Україна підтверджує свою відповідальність і прозорість діяльності, ведення бізнесу відповідно до цінностей та принципів Глобального договору ООН в сфері прав людини, трудових відносин, збереження навколишнього середовища і боротьби з корупцією, а також сприяння досягненню Цілей Сталого Розвитку.

Альфа-Банк Україна запустив мережу безконтактних банкоматів

У листопаді мережа банкоматів Альфа-Банку Україна доповнилася новим функціоналом – технологією безконтактної передачі даних NFC. Це дозволило клієнтам банку отримувати доступ до карткових сервісів у банкоматах за допомогою смартфона.

Альфа-Банк Україна випустив унікальну картку без номера

З 15 жовтня Альфа-Банк першим в Україні почав випуск унікальних платіжних карт без нанесення реквізитів. Номер картки, термін дії та CVV-код відображені тільки в мобільному додатку, що робить використання картки максимально безпечним.

Рафал Ющак став новим Генеральним менеджером Альфа-Банку Україна

Рафал Ющак (Rafal Juszczak) 15 жовтня 2019 року приступив до виконання обов'язків Генерального менеджера Альфа-Банку Україна, замінивши на цій позиції Івана Світека. До призначення головою банку в Україні пан Ющак чотири роки очолював Альфа-Банк Білорусь, а з квітня 2019 року входив до складу Наглядової ради Альфа-Банку Україна.

Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк об'єдналися

15 жовтня 2019 року об'єднана команда Альфа-Банку Україна та Укрсоцбанку успішно завершила об'єднання балансів і технічні роботи, пов'язані з приєднанням Укрсоцбанку до Альфа-Банку Україна. Альфа-Банк Україна став повним правонаступником всіх прав і зобов'язань Укрсоцбанку по відношенню до його клієнтів, партнерів і контрагентів.

Зміни в складі Наглядової ради Альфа-Банку Україна

Рішенням загальних зборів акціонерів Альфа-Банку Україна від 15 жовтня 2019 року Наглядову раду банку очолив Роман Шпек. Також до складу Наглядової ради були введені Аднан Аначалі та Девід Марк Браун.

Роман Шпек приєднався до команди Альфа-Банку Україна в 2008 році як віце-президент, а пізніше був призначений старшим радником Альфа-Банку Україна. З квітня 2017 року входив до складу наглядової ради Укрсоцбанку, а з грудня 2017 року очолював її. Він також займає посаду голови ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) і був членом ради Національного банку України протягом 2010–2015 років. Пан Шпек має ранг Надзвичайного і Повноважного Посла.

Олександр Луканов очолив корпоративний бізнес Альфа-Банку Україна

Олександр Луканов, банкір з 25-річним міжнародним досвідом, очолив корпоративний бізнес Альфа-Банку Україна. Нову посаду з жовтня 2019 року він поєднує з посадою Президента, а також обов'язками члена Правління банку.

Альфа-Банк взяв участь у запуску Променя Мрій

28 вересня 2019 року в Україні сталася унікальна подія: запуск у космос до планетарної системи TRAPPIST-1 світлового Променя Мрій з дитячих малюнків, розкладених на пікселі. Як головний партнер проекту «Здійсни мрію», в рамках якого відбувся запуск, до свята приєднався Альфа-Банк Україна, не тільки запропонувавши тематичні активності гостям свята в столиці в день запуску, а й усіляко підтримуючи проект протягом усього року.

Альфа-Банк Україна включено до переліку системно важливих банків

Національний банк України рішенням правління №438-рш від 27 червня 2019 року включив Альфа-Банк Україна до переліку системно важливих банків. Загалом НБУ визначив 14 системно важливих банків, які повинні виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення додаткового запасу міцності. Цим установам НБУ приділяє особливу увагу як фінансовим установам, що безпосередньо впливають на стабільність усієї фінансової системи країни.

Зміни в складі Правління Альфа-Банку Україна

Згідно з рішенням Наглядової ради Альфа-Банку Україна 20 травня 2019 року до складу Правління банку увійшли нові члени – Олександр Луканов, Президент банку, та Дмитро Сєрьожин, головний фінансовий директор банку.

2018 год

Для клієнтів Альфа-Банку Україна доступний Apple Pay

Власники карток Mastercard і Visa від Альфа-Банку Україна в грудні 2019 року отримали можливість користуватися Apple Pay – легким, захищеним і індивідуальним платіжним інструментом.

Get Business Festival 2018: ekonomika + і Альфа-Банк Україна підтримали глобальний підприємницький рух

14 листопада ekonomika + і Альфа-Банк Україна провели фестиваль для малого і середнього бізнесу Get Business Festival 2018 у рамках глобального тижня підприємництва Global Entrepreneurship Week 2018.

Альфа-Банк Україна підтримав проект «Здійсни мрію»

Альфа-Банк Україна в жовтні 2018 року приєднався до масштабного благодійного проекту телеканалу «1+1» «Здійсни мрію». Його метою є допомога дітям, які борються за життя через важкі хвороби, в здійсненні їхніх великих мрій.

 «ОК, Альфа!» – новий інтернет-банкінг і дистанційний помічник для підприємців

Альфа-Банк Україна в вересні 2018 року запустив нову онлайн-платформу для підприємців «ОК, Альфа!», мета якої – позбавити бізнесменів рутинної фінансової роботи і допомогти їм зосередитися на розвитку бізнесу.

Альфа-Банк Україна змінив найменування на акціонерне товариство

Альфа-Банк Україна 9 серпня 2018 року змінив найменування і став приватним акціонерним товариством.

Ці зміни пов'язані з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», яким внесено зміни до Законів України «Про банки і банківську діяльність» та «Про акціонерні товариства» в частині можливості банків в Україні створюватися у формі акціонерних товариств і вимог до публічних і приватних акціонерних товариств.

Мільярд бонусів для клієнтів Альфа-Банку Україна

Альфа-Банк Україна на кінець серпня 2018 року нарахував 1 мільярд бонусів своїм клієнтам у супербонусній програмі лояльності Сash'U CLUB.

Альфа-Банк Україна перейшов на новий процесинговий центр

22 серпня 2018 року Альфа-Банк Україна успішно перевів платіжні картки на новий власний центр обробки карткових операцій (процесинговий центр).

Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанк – в списку найбільших платників податків

Згідно з даними, оприлюдненими Державною фіскальною службою, Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанк увійшли в ТОП-100 найбільших платників податків у першому півріччі 2018 року.

11 серпня 2018 року стартувала бонусна програма лояльності Cash'U CLUB від Альфа-Банку Україна

Завдяки унікальній програмі кожен клієнт Альфа-Банку Україна може заробляти бонуси за розрахунки платіжними картками і повертати їх на рахунок у вигляді реальних грошей.

Управління нарахованими бонусами клієнти банку можуть здійснювати в мобільному додатку Alfa-Mobile Ukraine.

Mastercard World Black Edition – нова преміальна картка

А-Клуб Альфа-Банку Україна в червні презентував нову преміальну картку Mastercard World Black Edition, яка відповідає високим вимогам клієнтів приватного банкінгу.

Міністерство фінансів уповноважило Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк виплачувати зарплати бюджетним установам

За результатами конкурсного відбору, проведеного Міністерством фінансів України, Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк 3 травня 2018 року були включені у список фінустанов, які можуть здійснювати виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк передали інституту Амосова сертифікат на суму 655 тисяч гривень

11 квітня 2018 року Івана Світек, Генеральний менеджер «Альфа-Груп» в Україні, зустрівся з керівництвом Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова і від імені всіх співробітників Альфа-Банку Україна та Укрсоцбанку передав сертифікат на суму 655 тисяч гривень. За ці кошти іститут здійснює закупівлю необхідного обладнання для проведення операцій у дитячому відділенні лікарні. 

Альфа-Банк Україна – на зв'язку в Viber

Альфа-Банк Україна 2 лютого запустив можливість для клієнтів отримувати важливі повідомлення через офіційний канал в Viber. Тепер клієнти Альфа-Банку Україна, які користуються додатком Viber, замість стандартних SMS матимуть доступ до особистої та важливої інформації через популярний месенджер.

2017 год

Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк почали проект «Місяць заощаджень» в Україні

Відзначаючи Всесвітній День заощаджень, який традиційно проводиться в багатьох країнах в кінці жовтня, Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк оголосили про старт розширеної кампанії «Місяць заощаджень». Розуміючи важливість «ощадної» освіти в країні, Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк присвятили «Місяць заощаджень» поглибленню фінансової грамотності в Україні та підвищенню довіри до банківського сектору в цілому.

Альфа-Банк Україна всьоме виступив партнером міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest

Сьомий Міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest 2017 традиційно відбувся за підтримки Альфа-Банку Україна у Львові в період 23-27 червня.

Альфа-Банк Україна прийняв пропозицію організаційного комітету Alfa Jazz Fest про ребрендинг

Альфа-Банк Україна прийняв пропозицію організаційного комітету міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest про проведення ребрендингу фестивалю. З 2018 року Альфа-Банк Україна змінить статус із головного партнера на фінансового, а фестиваль відповідно змінить назву з Alfa Jazz Fest на Leopolis Jazz Fest.

Альфа-Банк Україна ввів до складу Правління Івана Світека

Наглядова рада Альфа-Банку Україна 25 травня 2017 року ввела до складу Правління банку Генерального менеджера Альфа-Банку Україна Івана Світека.

Альфа-Банк Україна представив в березні оновлений мобільний додаток Alfa-Mobile Ukraine

Відбувся запуск нового мобільного банкінгу Alfa-Mobile Ukraine. У порівнянні з попереднім додатком, Alfa-Mobile Ukraine має ряд можливостей і переваг, які відповідають очікуванням та потребам клієнтів.

Новим Генеральним менеджером Альфа-Банку Україна став Іван Світек

15 лютого Іван Світек став Генеральним менеджером Альфа-Банку Україна, замінивши на цій позиції Рушана Хвесюка.

Альфа-Банк Україна збільшив статутний капітал на 4,7 млрд грн

25 січня 2017 року завершено процес збільшення статутного капіталу Альфа-Банку Україна.

Раніше, відповідно до законодавчо встановленого порядку, проведена реєстрація нової редакції статуту Альфа-Банку Україна (грудень, 2016) і отримано свідоцтво про реєстрацію випуску акцій Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (січень 2017).

 

Акціонер Альфа-Банку Україна компанія ABH Ukraine Limited завершила операцію з придбання UniСredit Leasing Ukraine

Наприкінці січня єдиний акціонер Альфа-Банку Україна, компанія ABH Ukraine Limited, завершила операцію з UniCredit Leasing S.p.A. з придбання лізингової компанії UniСredit Leasing Ukraine (ТОВ «УніКредит Лізинг»).

2016 рік

Національний банк України ухвалив угоду між ABH Holdings S.A. і UniCredit Group

Національний банк України 12 жовтня 2016 року погодив проведення операції між банківськими групами ABH Holdings S.A. (ABHH, Люксембург) і UniCredit Group (UCG, Італія).

Акціонер Альфа-Банку Україна вніс 4,7 млрд грн у статутний капітал

У рамках повного і дострокового виконання програми докапіталізації акціонер Альфа-Банку Україна, компанія ABH Ukraine Limited (ABHU), яка володіє 100% статутного капіталу банку, 30 вересня внесла плату за 1,1 млн акцій банку в розмірі 180 млн дол., або близько 4,7 млрд грн на цю дату за курсом НБУ.

Альфа-Банк Україна вшосте став офіційним партнером Форуму «Ялтинська європейська стратегія» (YES)

Альфа-Банк Україна традиційно став офіційним партнером щорічного Форуму «Ялтинська європейська стратегія» (YES), провідного майданчику з формування векторів економічного та політичного розвитку країни, з темою «Світ, Європа і Україна: шторми змін», що відбувся 15-17 вересня 2016 року.

У рамках виконання програми докапіталізації Альфа-Банк Україна на 5 млрд грн збільшив статутний капітал

Для повного та дострокового виконання програми докапіталізації 13 вересня компанія ABH Ukraine Limited, єдиний акціонер Альфа-Банку Україна, прийняла рішення про збільшення статутного капіталу банку на 4 999 660 тис. грн. Збільшення капіталу проведено шляхом приватного розміщення 1 180 000 простих іменних акцій номінальною вартістю 4 237 грн.

Альфа-Банк Україна прийняв рішення про збільшення статутного капіталу на 115 млн грн

29 червня компанія ABH Ukraine Limited, єдиний акціонер Альфа-Банку Україна, прийняла рішення про збільшення статутного капіталу банку на 114 996 тис. грн. Збільшення капіталу буде проведено шляхом приватного розміщення 27 141 простих іменних акцій номінальною вартістю 4 237 грн.

ABH Holdings S.A. (ABHH) підписала угоду про придбання ПАТ Укрсоцбанк у UniCredit Group (UCG)

ABH Holdings SA, яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку Україна (через холдингову компанію ABH Ukraine Limited), і UniCredit Group 11 січня 2016 року оголосили про підписання угоди про передачу 99,8% акцій ПАТ Укрсоцбанк в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH в розмірі 9,9%.

2015 рік

ABH Ukraine Limited прийняла рішення про збільшення статутного капіталу банку на 2,8 млрд грн

Холдингова компанія ABH Ukraine Limited, яка володіє 100% акцій Альфа-Банку Україна, в вересні прийняла рішення про збільшення статутного капіталу банку на 2,761 млрд грн шляхом приватного розміщення 651,758 простих іменних акцій, що становить 59,53% від статутного капіталу банку.

ABH Holdings S.A. (ABHH) вступила в ексклюзивні переговори з UniCredit Group про придбання ПАТ «Укрсоцбанку» (Україна)

ABH Holdings S.A. (ABHH), приватна інвестиційна холдингова компанія, головний офіс якої знаходиться в Люксембурзі, в серпні вступила в ексклюзивні переговори з UniCredit Group з купівлі ПАТ «Укрсоцбанку» (Україна).

Альфа-Банк Україна виступив партнером 5-го ювілейного фестивалю Alfa Jazz Fest

Альфа-Банк Україна в червні 2015 року в черговий раз виступив партнером масштабного культурного міжнародного фестивалю Alfa Jazz Fest, який спрямований на розвиток національної музичної культури і зміцнення міжнародних культурних зв'язків.

2014 рік

Альфа-Банк Україна отримав дозвіл НБУ на збільшення капіталу на 50 млн доларів США за рахунок субординованої позики

Банк успішно пройшов стрес-тестування для найбільших банків за ініціативою НБУ і МВФ, а також прийняв рішення збільшити капітал шляхом субординованого боргу в розмірі 50 млн дол. У результаті показник адекватності капіталу Альфа-Банку Україна станом на 30 вересня 2014 року виріс до 17% (при нормативному значенні 10%), що є одним з кращих значень у галузі.

Альфа-Банк Україна став лідером за приростом депозитів фізосіб

У жовтні Альфа-Банк Україна став лідером за приростом депозитів фізосіб в національній валюті серед банків, показавши приріст на рівні 2% на тлі значних відтоків у системі.

Альфа-Банк Україна – спеціальний партнер 11-ої Ялтинської щорічної зустрічі YES

Альфа-Банк Україна у вересні 2014 року виступив спеціальним партнером 11-го щорічного форуму Ялтинської Європейської стратегії (YES) під назвою «Нова Україна, нова Європа, новий світ: побудова і захист».

Альфа-Банк Україна обраний банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Альфа-Банк Україна став банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для здійснення виплат грошових коштів вкладникам ліквідованих банків. Це рішення було прийнято Фондом у липні на підставі результатів щорічного конкурсного відбору, в процесі якого перевірялася надійність банку, виконання ним економічних нормативів НБУ і лімітів відкритої валютної позиції за останні 12 місяців, розгалуженість мережі відділень та інше.

Альфа-Банк Україна представив новий інноваційний сервіс «Альфа-Погашення»

Альфа-Банк Україна у липні запустив на офіційному сайті банку новий сервіс для погашення кредитів карткою будь-якого банку без стягнення комісії.

Альфа-Банк Україна виступив партнером Alfa Jazz Fest

У рамках підтримки розвитку культури і мистецтва Альфа-Банк Україна в червні 2014 року продовжив партнерство з Міжнародним джазовим фестивалем у Львові Alfa Jazz Fest.

Акціонери Альфа-Банку Україна завершили операцію щодо придбання 99,77% акцій ПАТ «Банк Кіпру»

17 квітня була закрита угода з Bank of Cyprus Group про придбання 99,77% акцій українського ПАТ «Банк Кіпру», а також кредитного портфеля, виданого Групою Банку Кіпру українським позичальникам.

АВН Ukraine Limited консолідувала 100% акцій українського Альфа-Банку

31 березня завершилася операція з придбання компанією АВН Ukraine Limited (Кіпр) акцій Альфа-Банку Україна. Були підписані всі відповідні договори і проведені операції в системі реєстру акціонерів ПАТ «Альфа-Банк».

2013 рік

У грудні 2013 року Альфа-Банк Україна підписав кредитні угоди з Укрексімбанком в рамках проектів Міжнародного банку реконструкції та розвитку на загальну суму 40 млн дол., які є цільовими і спрямовані на фінансування розвитку експортної діяльності та підвищення енергоефективності підприємств приватного сектора української економіки.

Альфа-Банк Україна в вересні 2013 року виступив спеціальним партнером 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі «Україна і світ в епоху змін: фактори успіху».

Беручи активну участь у розвитку соціальних культурних програм, Альфа-Банк Україна став партнером масштабного Міжнародного фестивалю Alfa Jazz Fest, що проходив 13-16 червня у Львові.

2012 рік

Соціальні культурні проекти банку знайшли своє продовження і в 2012 році: в червні Альфа-Банк Україна виступив партнером 2-го Міжнародного джазового фестивалю у Львові Alfa Jazz Fest і партнером Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця.

Альфа-Банк Україна також брав активну участь у міжнародних бізнес-форумах, виступивши Спеціальним партнером Української ланч-конференції 27 січня 2012 року в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, а також партнером 9-ї Ялтинської щорічній зустрічі YES в вересні на тему: «Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом».

У рамках розширення регіональної присутності Альфа-Банк Україна відкрив 4 відділення нового типу в містах-мільйонниках: Одесі, Донецьку, Харкові та Львові. Також були відкриті два відділення з обслуговування VIP-клієнтів в Донецьку і Дніпропетровську.

Альфа-Банк в 2012 році виступив активним учасником ринку M&A і придбав ряд кредитних портфелів інших банків, а саме:

  • частину роздрібного портфеля кредитів Дельта-Банку на суму понад 650 млн грн;
  • роздрібний портфель кредитів Societe Generale Group на суму понад 700 млн грн;
  • частина роздрібного портфеля кредитів ПАТ «Промінвестбанк» на суму близько 1,5 млрд грн.

2011 рік

Банк став спеціальним партнером 7-ого Українського ланчу в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі в січні 2011 року.

У рамках розвитку національної культури і зміцнення міжнародних культурних зв'язків Альфа-Банк Україна в червні 2011 року виступив партнером 1-го Міжнародного джазового фестивалю у Львові Alfa Jazz Fest, а також підтримав 9-й Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця.

21 лютого 2011 року загальними зборами акціонерів було прийнято рішення про збільшення статутного капіталу Альфа-Банку Україна, після чого статутний капітал склав 4 639 120 959 грн. За останні п'ять років банк збільшував капітал сім разів, що є свідченням постійної підтримки з боку акціонерів банку його планів щодо розвитку і розширення.

Альфа-Банк Україна відкрив операційний центр банку в Чернігові, ставши одним з перших банків, які зважилися винести частину функцій Головного офісу в регіональний центр.

2010 рік

Як результат високої довіри вкладників до Альфа-Банку Україна, депозитний портфель фізичних осіб банку збільшився в два рази згідно з даними НБУ за результатами діяльності банків з 1 травня 2009 року по 1 травня 2010 року. Чистий приріст депозитного портфеля Альфа-Банку Україна становив 100,7%.

Банк активно розвивав діяльність у роздрібному напрямку: відновив автокредитування для клієнтів фізичних осіб і в лютому 2010 року почав співпрацю з системою термінових грошових переказів для фізичних осіб UNIStream.

Були внесені зміни в реєстр акціонерів Альфа-Банку Україна в зв'язку зі збільшенням статутного капіталу в процесі додаткової емісії. Після збільшення статутний капітал банку становив 3,716 млрд грн.

2009 рік

16 лютого 2009 року Альфа-Банк Україна відкрив перше відділення А-Клубу для заможних клієнтів в ТЦ «Арена-Сіті».

30 липня 2009 року на посаду в.о. Голови Правління Альфа-Банку Україна призначено Вікторію Михайльо.

1 грудня 2009 року Олександр Луканов призначений Президентом, Головним керуючим директором Альфа-Банку, а також рішенням Наглядової ради введений до складу Правління банку.

У листопаді 2009 року Альфа-Банк Україна презентував новий альтернативний канал дистанційного обслуговування клієнтів під назвою My Alfa-Bank.

Була проведена додаткова емісія простих іменних акцій ПАТ «Альфа-Банк» закритого розміщення 739 435 000 штук акцій.

19 серпня 2009 року здійснено державну реєстрацію змін до Статуту ЗАТ «Альфа-Банк» у зв'язку зі зміною найменування Закритого акціонерного товариства «Альфа-Банк» (ЗАТ «Альфа-Банк») на Публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк» (ПАТ «Альфа-Банк») .

2008 рік

25 лютого 2008 року на посаду віце-президента ЗАТ «Альфа-Банк» призначено Романа Шпека. 3 жовтня 2008 року Роман Шпек також призначений членом Правління ЗАТ «Альфа-Банк».

Альфа-Банк Україна отримав право на проведення операцій/ угод з дорогоцінними металами на валютному ринку України.

За 12 місяців 2008 року роздрібна мережа Альфа-Банку Україна збільшилася більш ніж у два рази. Станом на 1 січня 2009 року роздрібна мережа банку нараховувала 63 стандартних відділення.

Було здійснено державну реєстрацію Статуту ЗАТ «Альфа-Банк» в новій редакції, яка передбачає збільшення статутного капіталу банку до 2 976 565 000 грн, згідно з рішенням загальних зборів акціонерів.

1992-2007 роки

12 жовтня 2007 року ДКЦПФР видала Альфа-Банку Україна чотири окремі ліцензії на різноманітну професійну діяльність на ринку цінних паперів (брокерські послуги, укладання угод, андеррайтинг і послуги зберігача) терміном дії до 12 жовтня 2012 року.

У квітні 2007 року Альфа-Банк Україна почав обслуговування клієнтів МСБ, запропонувавши їм лінійку продуктів і послуг.

У липні 2006 року Альфа-Банк Україна почав виставляти котирування з цінних паперів в рамках систем Reuters і Bloomberg.

Альфа-Банк Україна запустив серію нових продуктів і послуг, включаючи споживче кредитування в серпні 2005 року, автокредитування – в травні 2006 року та іпотечне кредитування – в 2006 році.

У період з 2001 по 2005 роки Альфа-Банк Україна зосередився на розвитку своєї бази корпоративних клієнтів. Протягом 2002 і 2003 років банк почав розвивати свою філіальну мережу, відкривши відділення в Донецьку, Харкові та Дніпропетровську.

У 2002 році Альфа-Банк Україна запропонував повний спектр послуг для розміщення внутрішніх випусків облігацій українських компаній.

У 2001 році Альфа-Банк Україна став учасником Міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів (SWIFT) і почав пропонувати нові електронні платіжні послуги.

У 2001 році банк як асоційований член системи VISA International ввів картки VISA для своїх клієнтів.

2 вересня 1999 року Альфа-Банк Україна був зареєстрований як учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Альфа-Банк був заснований 18 листопада 1992 року в вигляді товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до українського законодавства, зареєстрований НБУ 24 березня 1993 року і почав діяльність під назвою Комерційний Банк Сприяння Споживачам «Віто» з головним офісом в Києві. У 1995 році банк був реорганізований в ТОВ «Київінвестбанк», який, в свою чергу, був реорганізований в Акціонерний Комерційний Банк «Київський Інвестиційний Банк» в 1997 році. Під своєю поточною назвою Альфа-Банк Україна працює з січня 2001 року.

Наступна сторінка

Спонсорські проекти