Макроекономічний огляд

Відповідно до попередньої оцінки Державної служби статистики, у І кварталі 2018 року реальний ВВП України збільшився на 3,1% відносно аналогічного періоду минулого року. Таким чином, економічне зростання прискорилося. Хоч ця попередня оцінка і не містить жодної детальної інформації, ми вважаємо, що це прискорення пов’язане із активізацією внутрішнього споживчого попиту. За нашим прогнозом, динаміка зростання української економіки у 2018 році в цілому також перевищуватиме 3%. Це стане найкращим результатом з 2011 року.

Інфляція надалі впевнено утримується від сповільнення. У квітні річний темп зростання індексу споживчих цін (ІСЦ) практично не змінився і становив 13,1%. Основу інфляції задають продовольчі товари – вартість відповідної частини офіційного споживчого кошику за останній рік збільшилася на 17,2%. Очевидно, що інфляційний тренд досі перевищує траєкторію, очікувану Національним банком України. Найімовірніше, наприкінці травня НБУ збереже облікову ставку незмінною на рівні 17% річних.

Міжнародні рейтингові агенції S&P та Fitch залишили незмінною оцінку суверенного рейтингу України на рівні В- із прогнозом «стабільний». Це низький рівень рейтингу, який підвищує вартість зовнішніх запозичень для нашої країни. На момент перегляду рейтингу Україна так і не змогла продемонструвати прогрес за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, що своєю чергою не дало змоги зробити позитивний висновок про зміну кредитоспроможності країни. Для порівняння, сусідня Білорусь спромоглася підвищити кредитний рейтинг з В- до В наприкінці 2017 року і тепер знаходиться на один щабель вище України.

Facebok Messenger
Telegram
Viber
йде розмова
Skype дзвінок
Альфа чат