Альфа-Банк Україна нагородив студентів у конкурсі на розробку мобільних додатків

Новини 14 червня 2019 - 13:24

10 червня відбувся фінал конкурсу «Розробка мобільних додатків» у рамках Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій IT Universe-2019. Альфа-Банк Україна підтримав молодих розробників і виступив спонсором призового фонду конкурсу.

Змагання з розробки мобільних додатків проходило вже вчетверте, проте у цьому році рівень робіт був значно вищим. Як зазначив організатор конкурсу, голова олімпіади Бузмаков Володимир, завершеність та функціональність розробленого додатка мали найвищу вагу у підсумковій оцінці робіт, і важливо відзначити, що додатки кількох фіналістів фактично готові до завантаження в Play Market чи Apple Store.

У фіналі конкурсу було відібрано 13 робіт (понад 20-ти студентів). Ілля Боровов, віце-президент, керівник управління електронного бізнесу Альфа-Банку Україна взяв участь у оцінюванні робіти фіналістів. За словами Іллі, всі вони показали дуже цікаві проекти.

«Команди не лише придумали, а й розробили рішення у різноманітних напрямах – це й розваги, й корисні daily-сервіси, й соціально значущі проекти. Такі приклади підтверджують, який величезний потенціал для розвитку сервісів, digital-ринку і в цілому економіки України в цифровому сегменті несуть молоді фахівці. Ми продовжимо підтримувати студентів-розробників, щоб показати їм, в тому числі і на власному прикладі, що працювати в Україні – вигідно, престижно і затребувано. Українські користувачі цінять гідні рішення. Так, кількість клієнтів мобільного банку Alfa-Mobile Ukraine за останній рік збільшилася більш ніж вдвічі, суттєво зросли оцінки клієнтів», – прокоментував Ілля Боровов.

Перше місце в конкурсі віддано братам із Запоріжжя – Максиму і Станіславу Киян (Запорізький національний університет). Хлопці запропонували мобільний додаток гри Associations.

Свій вибір на користь такого рішення пояснили просто – хотілося створити гру, яка зручна, мобільна (працює навіть у разі відсутності інтернету) і при цьому зберігає найважливіше – живе спілкування між людьми.

«Сьогодні  настільні ігри є дуже популярним способом проведення часу й розваг. Проблема полягає в тому, що їх не завжди зручно брати з собою, та й коштують вони недешево. Ми вирішили обидві проблеми. Гра завжди під рукою в телефоні і її не потрібно купувати », – розповів Максим.

За перемогу у конкурсі братам був вручений подарунок від Альфа-Банку Україна – MacBook Air. Друге місце зайняла розробка студентів НТУ «Харківський політехнічний інститут» Грошевого Михайла і Хлудеева Володимира – StudHelp. Це платформа для спілкування викладачів і студентів, де перші можуть публікувати необхідні навчальні матеріали, а студенти або школярі – отримувати консультації та обговорювати різні питання. Програмний рішення можна адаптовати для будь-якого ВНЗ або школи. Подарунок призерам – окуляри віртуальної реальності Oculus Go. Третє місце у Антошина Кирила і Чумака Богдана (Запорізький національний університет) за проект по створенню кроссплатформенної мобільної гри-шутера для платформ iOS та Android з підтримкою доповненої реальності. Їм була подарована портативна колонка JBL Charge.

Альфа-Банк Україна націлений й  надалі підтримувати студентів, які працюють над створенням digital-рішень в Україні.

 Організатори IT-Universe: співтовариство ІТ-директорів України, консалтингова компанія «Супремум», ВНЗ-співорганізатор – Київський національний університет культури і мистецтв.