Альфа-Банк Україна підтримав відкриття Музею гривні просто неба у Києві

Новини 02 вересня 2021 - 17:00

2 вересня Національний банк України разом з учасниками фінансового ринку, серед яких і Альфа-Банк Україна, відкрили виставку «Музей гривні просто неба». Експозиція присвячена 25-тій річниці проведення грошової реформи та введення в обіг національної грошової одиниці – гривні. Виставка розміщена на Контрактовій площі у Києві й триватиме до 30 вересня 2021 року. Вхід вільний.

Нагадаємо, що грошова реформа тривала два тижні – з 2 до 16 вересня 1996 року, протягом яких купонокарбованці обмінювалися на нову грошову одиницю – гривню. З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиним засобом платежу на всій території України. А за два тижні реформи НБУ ввів у готівковий обіг банкноти гривні на суму понад 3,1 млрд грн.

Зараз, за даними НБУ, у готівковому обігу країни перебуває готівки на загальну суму 594 млрд грн. З них банкнот – на суму 590 млрд грн (2,9 млрд шт.) та монет – на суму 4 млрд грн (13,8 млрд шт.).

На виставці представлено 18 інтерактивних стендів про дизайн банкнот і монет, готівкову та безготівкову гривню, можна побачити, як виглядає банкомат та інкасаторська машина зсередини тощо. Також фахівці центробанку підготували аудіогід.

Альфа-Банк Україна представив гравюрну інсталяцію з відбитками гривні різних часів: від Київської Русі до сьогодення. Відвідувачі можуть обрати фарбу улюбленого кольору, футболку або сумку, і буквально за декілька хвилин отримати собі на згадку стильний подарунок з відбитком українських грошей. Адже є сенс носити нашу гордість!

Упродовж вересня гіди «Музею грошей» НБУ проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести. Розклад можна побачити на спеціальному інформаційному порталі Національного банку.