Інтернет-банкінг
Інтернет-банкінг
Приватним особам
МСБ
Корпорпораціям

Альфа-Банк Україна поcів 2 позицію у рейтингу надійності банківських депозитів "Стандарт-Рейтинг"

Новини 31 травня 2016 - 13:29

30 травня 2016 року рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг" оприлюднило результати свого чергового «Рейтингу надійності банківських депозитів» за підсумками 2015 року та першого кварталу 2016. У рейтингу брали участь 58 банків, Альфа-Банк Україна посів 2 позицію. Дослідники зазначають, що на ринку депозитів населення спостерігається дефіцит оптимальних пропозицій, в плані найкращого поєднання депозитної ставки та ризику. Водночас, на їхню думку, гостра фаза кризи в банківському секторі добігає кінця.

Коментуючи підсумки рейтингу Олексій Пузняк, віце-президент, начальник управління з розвитку роздрібних продуктів Альфа-Банку Україна сказав: «У першому кварталі ми знижували ставки кілька разів і при цьому отримали приріст депозитів, причому, як у валюті, так і в гривні. Для нас це свідчення високої довіри як до Альфа-Банку Україна, так і відновлення довіри до банківської системи в цілому».

Експерти рейтингу перераховують низку факторів, які, в тому числі, вплинули на формування цієї позиції в рейтингу. Так, нагадується, що після завершення угоди з італійською UniCredit під контроль групи в Україні також перейде Укрсоцбанк. Угода підкреслює серйозність намірів акціонерів Альфа-Банку розвивати свій бізнес в Україні та зміцнювати свою присутність. Очікується, що після закриття угоди, UniCredit увійде до складу міноритарних акціонерів групи ABH Holdings, що, на їхню думку, суттєво посилить доступ групи до зовнішніх ринків капіталу та посилить підтримку її ліквідності. 18 квітня ABH Ukraine, акціонер українського Альфа-Банку, успішно випустила єврооблігації на суму 50 млн дол. США. Успішне розміщення облігацій також вказує на наявність довіри іноземних інвесторів до групи.

Експерти також нагадують, що Альфа-Банк у 2015 році заробив 1,9 млрд грн операційного доходу і залишався одним з небагатьох банків, які продовжують кредитувати як населення, так і юридичних осіб. За 2015 рік банк видав кредитів юридичним особам на 217 млн дол США, послугами банку щодня користувалися близько 1 млн клієнтів. За перший квартал 2016 року кредити видані фізичним особам-клієнтам банку зросли на 65,325 млн грн.

Альфа-Банк Україна - це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман 36,47%, Герман Хан - 23,27% (обидва - громадяни Ізраїлю, проживають у Лондоні), Олексій Кузмічьов - 18,12%, Пьотр Авен -13,76%, Андрій Косогов - 4,08% (всі троє - громадяни РФ, проживають в Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research - 4,03%. За класифікацією НБУ входить до групи "банки іноземних банківських груп".

Facebok Messenger
Telegram
Viber
Йде розмова
Skype дзвінок
Альфа чат