Альфа-Банк Україна розпочинає виконання міжбанківських платежів у гривні у розширеному режимі СЕП 23/7

Новини 31 липня 2020 - 17:00

Альфа-Банк Україна підтримує ініціативу Національного банку України щодо запровадження розширеного регламенту роботи Системи електронних платежів (СЕП) 23/7 та починаючи з 3 серпня виконує міжбанківські платежі у гривні відповідно до нового регламенту.

Згідно з рішенням Національного банку України, розширений регламент передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень. Така новація надає можливість клієнтам банків проводити чутливі до часу платежі, а також сприяє розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків. Робота СЕП у форматі 23/7 є першим етапом для переходу системи на цілодобовий режим роботи, який Національній Банк України планує запровадити для українських клієнтів наприкінці 2021 року.

З 3 серпня 2020 року АТ «Альфа-Банк» розпочинає виконання міжбанківських платежів у режимі, наближеному до 23/7, а саме:

  • приймати платежі з інших банків та зараховувати їх на рахунки, відкриті в АТ «Альфа-Банк», щоденно з 1:00 до 24:00;
  • виконувати платежі з рахунків, відкритих в АТ «Альфа-Банк», в інші банки України щоденно з 1:00 до 23:00.

Нагадаємо, що до сьогодні міжбанківські платежі по Україні були доступні лише з 8:30 до 19:00 у робочі дні і не здійснювалися у вихідні та святкові дні.

Оновлена тарифікація міжбанківських платежів 

У зв’язку із переходом на розширений регламент роботи СЕП у форматі 23/7, Національний Банк України змінив тарифи для банків за виконання платежів у СЕП і змінив підхід - вартість платежу залежить від суми.

АТ «Альфа-Банк» вимушений вносити відповідні зміни до тарифів за виконання міжбанківських платежів для корпоративних клієнтів.

АТ «Альфа-Банк» щиро вдячний Вам за довіру та співробітництво! Банк і надалі інформуватиме щодо подальших кроків із впровадження нововведень.

У разі виникнення питань просимо звертатись за допомогою до найближчого відділення АТ «Альфа-Банк» або контакт-центру:

  • в онлайн-чат в мобільному банку Alfa-Mobile Ukraine або за номером  044 494 01 01 (для приватних клієнтів),
  • за номером 0 800 50 70 44 (для суб’єктів господарювання).