Альфа-Банк Україна відкрив антиофіс. Як він влаштований?

Новини 30 грудня 2020 - 12:00

З перших днів карантину майже всі співробітники центрального офісу Альфа-Банку Україна перейшли на віддалений або змішаний формат роботи. Тому команді дали можливість працювати за правилами коворкінгу. Так з'явився антиофіс – простір на кшталт великої квартири із загальними зонами для мозкових штурмів та затишними куточками на дистанції від колег. Його площа – 1100 квадратних метрів, він призначений для майже двох сотень співробітників. Запрошуємо на швидку екскурсію.

Передпокій. Наш вхід нагадує передпокій квартири – з дзеркалами та продуманими стінами для селфі. Весь простір поділено на тринадцять зон, кожна з яких абсолютно оригінальна і не повторює інші.

Тематичні та мікс-місця. Один з головних принципів простору – вільна розсадка. Тому кожен день можна вибирати: працювати в саду або біля каміна, сховатися від усіх в одному із затишних місць Спальні або сісти більш звичний робочий стіл. А всі речі можна залишити у спеціальній шафці.

Вітальня. Це просторе приміщення з круговими диванами для командних мозкових штурмів. На полицях спеціально залишені місця для книг співробітників, нагород і ігор-настолок для всієї команди.

Мала вітальня. Цю зону ми ще називаємо «Техас», це тематична вітальня з каміном. До речі, неофіційно-романтичну назва однойменного штату – «штат самотньої зірки», так що колеги жартують, що тут можна заглибитися у свої думки під тріск дров та подумати про те, як дістатися до зірок.

Штаб. Командний пункт керівників для швидкого обміну інформацією. Це «рубка» – місце «зручного пошуку» свого керівника та єдині фіксовані місця в антиофісі.

Сад. Його ні з чим не переплутаєш. Вся зелень тут – справжня, а вежа-амфітеатр створена за принципом конструктора. Тут можна працювати сидячи і лежачи (головне – не заважати колегам), а поруч пуфи та підвісний кокон для роботи «у повітрі».

Фітнес-зал. Спортивний куточок (боксерська груша, шведська стінка, доріжка для ходьби з робочим столом) та стоячі робочі місця біля вікна – для тих, хто не любить працювати сидячи. Цікавий факт: вчені запевняють, що робота стоячи допомагає уникати «гормону смутку» і виробляти більше тестостерону, що допомагає бути ще більш продуктивним.

Дитяча. Це простір продумано для «ігор»: креативних фото- і відео-сесій. Тут є все для творчості: система підйомних фонів, фото-кокон, спалахи і синхронізатори. Тут команда може обговорювати проекти за іграми, дивитися кіно після роботи, а неонова стіна вже стала предметом для стікерпаку у Telegram.

Студія звукозапису. Абсолютно звуконепроникне приміщення з обладнанням (мікрофони, віброподвеси) для запису подкастів і джинглів. Підходить для роботи сидячи або стоячи.

Бюро. На нашому поверсі є зони з диванами і шість зручних кімнат для проведення переговорів. Скляні стіни цих приміщень не переплутати — вони візуально нагадують мильні бульбашки.

Кухня. Тут все побудовано на принципах довіри та самообслуговування: поїв, поставив посуд в посудомийку, сміття відсортував. Співробітники зауважують, що стали більше стежити за сортуванням сміття й поза роботою.

Спальня. У зоні Спальні можна працювати сидячи і лежачи, є система штор і торшерів, щоб створити напівтемряву та відокремитися від інших. Зона сподобалася і екстравертам, і інтровертам.

Фото: Дмитро Бадахос і Сергій Савченко