Альфа-Банк Україна взяв участь у круглому столі Фінансового клубу на тему «Кредити готівкою»

Новини 22 березня 2017 - 16:43

Директор з роздрібного кредитування Альфа-Банку Україна Ольга Пархоменко взяла участь у круглому столі Фінансового клубу на тему «Кредити готівкою», який відбувся 22 березня 2017 р. Серед учасників заходу були також експерти в галузі роздрібного кредитування інших комерційних банків, що займають провідні позиції в сегменті. Серед тем, що обговорювалися: канали продажів кредитів готівкою, поточний попит на продукт у населення, перспективи зміни вартості позик та інші.

Зокрема, Ольга Пархоменко у своїй доповіді зазначила, що банки на ряду з традиційними каналами залучення клієнтів на cash-кредити, (якщо раніше це робили виключно через відділення), то наразі — активно розвивають дистанційні -канали.

«Ще два роки тому діяла закономірність: активніше кредитували ті банки, які мали розвинену мережу відділень. Альфа-Банк Україна одним із перших «пішов» у торгові мережі, аби бути ближчим до клієнта в момент, коли в нього виникає потреба в позиці, запропонувавши йому не кредит готівкою, з подальшим її перерахуванням на картку, або кредитну картку для здійснення необхідних покупокта сплати послуг, — зазначила Ольга Пархоменко, директор з роздрібного кредитування Альфа-Банку Україна. — Наразі, реалії часу такі, що клієнти переходять в режим online та все частіше використовують дистанційні канали. Відповідаючи їх останнім вимогам, ми одними з перших впровадили продаж кредитних карток з доставкою кур`єром, створили продукт — «Кредит на дивані» та ставимо пріоритет саме на розвиток дистанційних -каналів. Тільки за минулий рік доля продаж через дистанційні канали в нашому банку виросла на 10-15%. І це тільки початок».

За прогнозами експерта Альфа-Банку, через декілька років, до 50% кредитування буде надаватися саме через дистанційні канали продажів, адже можливість залучити клієнтів «на вулиці» радикально зменшиться.

В ході круглого столу експерти наголосили на тому, що потенційний позичальник обирає банк-партнер за трьома основними параметрами: мінімальний пакет документів необхідний для отримання позики, швидкість прийняття рішення банку та доступність продукту — «комфортний» розмір щомісячного платежу.

Представники банківського бізнесу також зійшлися на думці, що значного здешевлення вартості кредитів готівкою очікувати не варто. Протягом року відсоткові ставки по ним можуть знизитися до 5 в.п., враховуючи незначне зменшення ставок за депозитами та підвищення мінімальної заробітної плати в країні.