CЕО Альфа-Банку Україна заявляє про неприпустимість актів вандалізму щодо банку

Новини 16 березня 2017 - 16:28

На фоні гучних актів вандалізму щодо Альфа-Банку Україна з боку радикально налаштованих груп, чеський СЕО українського банку Іван Світек засудив дії вандалів, підкресливши їх деструктивний характер, маніпуляцію фактами з боку організаторів акції, а також вкрай негативний вплив цих подій на інвестиційний клімат у країні.

«Я – європеєць. І я звик до того, що в Європі дотримуються законів і порядку, – заявив Іван Світек, СЕО Альфа-Банку Україна. Я вважаю, що в сучасній Україні громадянська позиція має право на відстоювання через діалог, а не через кидання каменів. І я не розумію мотивів людей, які розбили вікна відділення нашого банку. Адже Альфа-Банк Україна – частина міжнародної приватної банківської групи, що працює у восьми країнах Європи і має серед своїх акціонерів міжнародну групу UniCredit. Ми давно працюємо в Україні і будемо й надалі піклуватися про наших клієнтів, розвиваючи банк».

Нагадаємо, що Альфа-Банк Україна – це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings S.A. зі штаб-квартирою у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції у низці банківських груп на території країн СНД і Європи. Зокрема, операційні компанії ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах, а філії на Кіпрі, в Люксембурзі і Великобританії.

Важливо відзначити, що незважаючи на суперечливу інформацію в деяких ЗМІ, український банк не є дочірньою структурою російського Альфа-Банку, а в капіталі Альфа-Банку Україна відсутня частка державних банків Російської Федерації. Цей факт ще раз підкреслив Національний банк України 15 березня, запропонувавши ввести санкції у вигляді попередження відтоку капіталу за межі України проти 5 банків з державним російським капіталом. 16 березня Президент України Петро Порошенко увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня. Відповідно до цього рішення Альфа-Банк Україна не входить до списку банків щодо яких застосовуються санкції.