Питання та відповіді про закриття угоди між UniCredit Group і ABH Holdings, а також інтеграції банків.

Інтеграція Альфа-Банку Україна та Укрсоцбанку 31 жовтня 2016 - 12:01

Що передбачає угода між групою UniCredit і ABH Holdings?

Умови стратегічної угоди між акціонерами двох міжнародних банківських груп передбачають передачу 99,9% акцій ПАТ «Укрсоцбанк» (ТМ UniCredit Bank), активу групи UniCredit в Україні, холдингу ABH Holdings SA (ABHH) в обмін на міноритарну частку власності в ABHH у розмірі 9,9%. Також міжнародна фінансова група UniCredit зможе призначити одного члена правління ABHH.

Це означає, що акціонери ПАТ «Укрсоцбанку» поєднуватимуть кращий банківський досвід ABH Holdings S.A. у різних країнах Європи, зокрема країн СНД, із передовими міжнародними практиками групи UniCredit.


Чи правда, що Альфа-Банк придбав Укрсоцбанк?

Це некоректне формулювання. В рамках стратегічної угоди акціонери UniCredit Group і холдингу ABHH, банківської групи консорціуму «Альфа-Груп», провели саме обмін активами (див. вище). Тому коректніше говорити не про купівлю/продаж, а про обмін активами, що призведе в майбутньому до поступової інтеграції і об'єднання банків, які тепер стали частиною однієї банківської групи.


Навіщо взагалі потрібна ця угода? Особливо зараз, у період кризи і таких змін на банківському ринку країни?

Україна є стратегічно важливою країною для подальшого розвитку групи. Акціонери вірять у розвиток економіки країни і високо оцінюють потенціал ринку. Так що це історична і безпрецедентна угода для фінансового сектора країни: і за масштабом, і за учасниками, і за значимістю. В результаті угоди на ринку з'явиться новий, сильний, надійний банк-лідер, один із найбільших універсальних банків у країні, з потужною підтримкою двох міжнародних акціонерів з боку ABHH і UniCredit Group.


Хто дозволив проведення такої угоди?

Операція була проведена у повній відповідності з законодавчими та регуляторними нормами. 8 вересня 2016 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл на концентрацію ABHH, зазначивши при цьому, що концентрація буде мати позитивний ефект для конкуренції на ринку банківських послуг, а банківська система України отримає великий і висококонкурентний банк, що позитивно вплине на її стабільність. Крім того, споживачі зможуть отримати доступ до кращих продуктів і сервісів.

Також 12 жовтня 2016 р. Національний банк України схвалив угоду між ABHH і UniCredit Group, вітаючи першу за останні роки велику угоду в сфері M&A у банківському секторі і чекаючи, що поєднання компетенцій двох міжнародних фінансових груп сприятиме розвитку ринку банківських послуг в Україні.


Чому група UniCredit вирішила піти з українського ринку?

Група UniCredit фактично не йде з ринку України, а змінює свій формат присутності. У результаті угоди UniCredit Group стала міноритарним акціонером холдингу ABH Holdings S.A. і продовжить далі піклуватися про українських клієнтів.

Ринки Східної Європи, зокрема Україна, були і залишаються стратегічно важливими і для акціонерів UniCredit Group, і для акціонерів ABHH («Альфа-Груп»), тому саме синергія нового партнерства і об'єднання кращих практик, досвіду і професіоналізму команд двох банків дозволить ще ефективніше розвивати присутність на банківському ринку країни.


Коли була закрита угода між двома фінансовими установами?

Підписання угоди акціонерами, передача права володіння акціями та призначення нових органів управління ПАТ «Укрсоцбанк» відбулись 31 жовтня 2016 року під час загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрсоцбанк».


Хто став власником ПАТ «Укрсоцбанк» після закриття угоди?

Після закриття угоди ПАТ «Укрсоцбанк» став частиною холдингу ABHH, банківської групи міжнародного консорціуму «Альфа-Груп» з головним офісом в Люксембурзі. Одним із міноритарних акціонерів холдингу ABHH є міжнародна група UniCredit. Таким чином, італійські партнери через міноритарну частку володіння ABHH залишаються співвласниками ПАТ «Укрсоцбанк».


Що таке ABHH?

ABH Holdings SA (ABHH) – це приватна інвестиційна холдингова компанія з головним офісом в Люксембурзі. Холдингова компанія ABHH має інвестиції в ряді банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) і офіси ABHH представлені в Білорусі, Великобританії, Казахстані, Кіпрі, Люксембурзі, Нідерландах, Росії та Україні.

Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман – 36,47%, Герман Хан – 23,27%, які народилися і виросли, відповідно, у Львові та Києві (обидва мають громадянство Ізраїлю), а також Олексій Кузьмічьов – 18,12%, Пьотр Авен – 13,76%, Андрій Косогов – 4,08% (всі троє мають громадянство РФ), а також The Mark Foundation for Cancer Research – 4,03%.

Більше 15 млн клієнтів холдингу ABHH обслуговуються в 911 відділеннях та офісах, в яких працюють понад 30 000 співробітників у всіх 8 країнах.


Це правда, що UniCredit Bank став тепер російським банком?

Ні, це не так. Обидва банки, і ПАТ «Укрсоцбанк», і Альфа-Банк Україна є великими приватними банками з іноземним капіталом відповідно до класифікацій НБУ.

Новий об'єднаний банк є частиною активів головних акціонерів в рамках великих міжнародних бізнес-груп (консорціуму Альфа-Груп і інвестиційного холдингу LetterOne), в рамках яких акціонери розвивають бізнеси та інвестують в Європі, в США, в країнах СНД, в Південній Америці та Ближній Азії.


Що буде відбуватися після закриття угоди?

Після закриття стратегічної угоди, яке відбулося 31 жовтня 2016 року, розпочнеться поступовий процес інтеграції, який буде проходити на рівні інтеграції процесів, уніфікації процедур, удосконалення продуктів і сервісів. Ці процеси будуть сприяти розвитку кращих практик та використанню досвіду двох фінансових установ, а також дозволять нам сформувати єдину сильну команду професіоналів.


Хто очолить керівництво ПАТ «Укрсоцбанк» після фіналізації угоди?

Буде оновлено склад правління банку, в який увійдуть як діючі члени правління ПАТ «Укрсоцбанку», так і новопризначені. Головою правління ПАТ «Укрсоцбанк» залишається Тамара Савощенко.


Як буде функціонувати ПАТ «Укрсоцбанк» після завершення угоди?

Банк продовжує працювати в звичайному режимі, надаючи незмінно якісні послуги і сервіси клієнтам. Процес інтеграції банків жодним чином не вплине на якісне надання послуг всім клієнтам. Всіпоточні зобов'язання і домовленості і з боку банків, і з боку клієнтів, залишаються в силі і будуть виконані.


Як будуть функціонувати Альфа-Банк Україна і ПАТ «Укрсоцбанк» з моменту фіналізації угоди і до завершення інтеграції?

ПАТ «Укрсоцбанк» і Альфа-Банк Україна будуть деякий час працювати як дві окремі фінансові установи. Для побудови ефективного процесу інтеграції почав працювати Головний інтеграційний комітет, до якого увійшли топ-менеджери і лідери бізнес-функцій з боку двох банків. Стратегічною метою угоди є створення об'єднаного банку-лідера на платформі двох банків.


Що буде з рахунками клієнтів? Депозитами? Чи піднімуть ставки, тарифи в зв'язку з цими змінами? Що змінитися для клієнтів двох банків?

Не буде жодних змін, які могли б заподіяти клієнтам незручність або погіршити якість сервісу. Якщо виникне необхідність у додаткових операціях із обслуговуванням, з клієнтами обов'язково зв'яжуться співробітники банку.

Завдяки інтеграції двох банків на локальному ринку з'явиться якісно новий, сильний, висококонкурентний гравець. Клієнти отримають нові можливості – більш широку продуктову лінійку, більш привабливі умови, велику мережу відділень по всій країні, велику мережу банкоматів, розширений функціонал – все найкраще, що є у двох банків, і все найкраще, що буде створено новою об'єднаною командою професіоналів.

Інтеграція банків дозволить об'єднати кращі компетенції і досвід усіх співробітників. Це дає додаткові можливості для розвитку нових продуктів і послуг, розширення каналів дистрибуції, появи технологічних та інноваційних сервісів, а також постійного вдосконалення стандартів обслуговування - від цього виграють як існуючі клієнти двох банків, так і всі майбутні.


Як можна оперативно отримувати актуальну інформацію про інтеграцію?

Актуальна інформація про інтеграцію буде доступна на зовнішньому сайті банку. Також клієнти завжди можуть зв'язатися із сервісним центром банку, щоб отримати відповіді на будь-які свої питання.

 
Facebok Messenger
Telegram
Viber
йде розмова
Skype дзвінок
Альфа чат