Сайт Альфа-Банку Україна – серед лідерів Індексу прозорості

Новини 15 лютого 2016 - 13:10

Центр Розвитку Корпоративної соціальної відповідальності (Центр «Розвиток КСВ») презентував Індекс прозорості сайтів українських компаній у 2015 році. Було оцінено сайти 100 найбільших компаній України. Сайт Альфа-Банку Україна потрапив до рейтингу вперше та посів 2-е місце серед фінансових установ країни. 

«Ми дуже вдячні Центру «Розвиток КСВ» за це корисне дослідження та дебютну оцінку сайту Альфа-Банку в числі найбільших компаній України. Приємно, що наш річний звіт отримав позитивну оцінку в розрізі інформації про нашу соціальну відповідальність.  Наш сайт новий – і ми продовжимо працювати над його розвитком і підвищенням розкриття інформації для наших зацікавлених сторін на цьому та інших наших ресурсах. Нам також  дуже приємно, що серед лідерів рейтингу  - Укрсоцбанк, і ми сподіваємося використати синергію від співпраці акціонерів Альфа-Груп та UniCredit Group в подальшому розвитку за напрямками соціальної відповідальності та нефінансових звітів», - відзначила Юлія Собко, директор зі стратегічних комунікацій Альфа-Банку Україна

Всього в оцінюванні взяли участь 100 компаній рейтингу, які представляють 18 секторів економіки та входять до Рейтингу Forbes ТОП-200 найбільших компаній України (компанії, які більш ніж на 50% належать державі, не оцінювалися). Оцінювались сайти українських компаній або їх сторінки на сайтах міжнародних компаній за чотирма критеріями: 

• звітність (40% загального результату) – наявність звіту про діяльність компанії у соціальній та екологічній сферах 
• зміст (35% загального результату) – рівень розкриття інформації за ключовими сферами соціальної відповідальності 
• навігація (10% загального результату) – легкий доступ читача до будь-якої інформації про соціальну та екологічну                   відповідальність компанії 
• доступність (15% загального результату) – потенційна доступність веб-сайту з точки зору різних аспектів (мови, наявність       контактної інформації, адаптованість для людей з обмеженими можливостями) 

Марина Саприкіна, керівник Центру «Розвиток КСВ», зазначила: «Українські компанії крок за кроком наближаються до європейського рівня прозорості. Збільшується кількість нефінансових звітів, покращується розкриття нефінансових показників – а це свідчить про  зрілість українських компаній і їх корпоративного управління.  Особливостю Індексу цього року є те, що вперше  в Індексі прозорості були оцінені банки, з якими кожен з нас спілкується кожного дня». 

Нагадаємо, що в січні ABH Holdings S.A. ("ABHH"), яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку Украина (через холдингову компанію ABH Ukraine Limited (“ABHU”)) та UniCredit Group ("UCG") сьогодні оголосили про підписання угоди про передачу 100% акцій в ПАО Укрсоцбанк в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%. Після закриття угоди, UCG, глобальна італійська банківська група, стане міноритарним акціонером ABHH, інвестиційної холдингової компанії банківської групи Альфа-Банк зі штаб-квартирою у Люксембурзі. 

Альфа-Банк Україна - це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман 36,47%, Герман Хан - 23,27% (обидва - громадяни Ізраїлю, проживають у Лондоні), Олексій Кузмічьов - 18,12%, Пьотр Авен -13,76%, Андрій Косогов - 4,08% (всі троє - громадяни РФ, проживають в Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research - 4,03%. За класифікацією НБУ входить до групи "банки іноземних банківських груп".