Старший радник Альфа-Банку України Роман Шпек взяв участь у CIS bankers T10 Форум

Новини 19 лютого 2016 - 10:59

18 лютого в Києві пройшов CIS bankers T10 Форум, в якому старший радник Альфа-Банку Україна, голова Наглядової ради НАБУ Роман Шпек презентував погляд на політичні та макроекономічні перспективи країни. Форум зібрав близько 150 топ-менеджерів (СЕО, правління) провідних банків України та афілійованих компаній, зокрема провайдерів програмного забезпечення, консалтингових та юридичних послуг, представників фінансових компаній та великого бізнесу. 

Формат заходу передбачає 10-хвилинні презентації на відповідні теми – так званий формат "T10". Також відбулися професійні дискусії між провідними топ-менеджерами банків та компаній за круглим столом: "Фінансовий ринок: що не так? Яка ситуація зараз? Чого очікувати в майбутньому?". 

Роман Шпек у своїй презентації відзначив стримані економічні очікування: «Шкода, що вкотре доводиться констатувати очевидні неприємні речі. Найближчі рік-два не варто розраховувати на серйозний приплив приватного капіталу в Україну. Поточні політичні умови породжують песимістичні очікування: країна втрачає час. Замість концентрації на реформах ми бачимо черговий акт політичної комедії». Роман Васильович наголосив на необхідності термінової зміни статус-кво: «Країні потрібні реформи та підтримка наших зовнішніх партнерів. Тож досить експериментувати зі здоровим глуздом. Нам вкрай необхідне перезавантаження політичної системи на принципах відповідальності та продуктивних змін. Спершу реформи і економічне зростання, а потім вже піар на отриманих результатах».

Альфа-Банк Україна - це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман 36,47%, Герман Хан - 23,27% (обидва - громадяни Ізраїлю, проживають у Лондоні), Олексій Кузмічьов - 18,12%, Пьотр Авен -13,76%, Андрій Косогов - 4,08% (всі троє - громадяни РФ, проживають в Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research - 4,03%. За класифікацією НБУ входить до групи "банки іноземних банківських груп".