Інтернет банкінг
Інтернет банкінг
Інтернет банкінг
Інтернет банкінг

У 2015 році Альфа-Банк Україна отримав 1,9 млрд грн операційного доходу

Новини 29 квітня 2016 - 17:01

Альфа-Банк Україна повідомляє про фінансові результати своєї діяльності за 2015 рік за Міжнародними Стандартами Фінансової Звітності (МСФЗ).

У 2015 році активи Альфа-Банку Україна зросли на 20% або 7,1 млрд грн, в тому числі зростання грошових коштів становило 44% або 1,8 млрд грн, що є черговим підтвердженням високого рівня довіри клієнтів до банку. Зростання активів дало змогу банку сформувати запас ліквідності, необхідний для надійного виконання його зобов'язань перед клієнтами. Додатковим джерелом ліквідності банку станом на кінець року також є портфель депозитних сертифікатів НБУ у розмірі 3,8 млрд грн.

Зростання чистого кредитного портфеля становило 12% або 3 млрд грн. Основними причинами, які вплинули на зростання кредитного портфеля у 2015 році, були відновлення в кінці року кредитування фізичних осіб, а також зростання курсів іноземних валют.

Зобов'язання банку в 2015 році збільшилися на 20% до 39,7 млрд грн, зростання становило 6,6 млрд грн. При цьому істотно змінилася структура зобов'язань банку: зростання коштів клієнтів становило 40%, або 7,2 млрд грн, при цьому зменшилися кошти, залучені від інших банків - 41% або 2,1 млрд грн. Зростання обумовлено як підвищенням довіри до банку з боку клієнтів, активною роботою банку на ринку залучень, так і за рахунок зростання курсів іноземних валют. У 2015 році банк запропонував клієнтам низку нових продуктів і послуг, у тому числі депозитні сертифікати, що дало змогу залучити 2,3 млрд грн.

У 2015 акціонери банку ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу банку. У зв'язку з цим в 2015 році банк повернув субординований борг материнської компанії ABH Ukraine Ltd.в розмірі 131,5 млн дол., які згодом у повному обсязі були спрямовані на придбання акцій банку. Таким чином, збільшення статутного капіталу банку становило 3,1 млрд грн, що призвело до зростання власного капіталу банку на 27% на кінець 2015 року.

У 2015 році Альфа-Банк Україна заробив 1,9 млрд грн операційного доходу, направивши його на формування резервів у розмірі 3,2 млрд грн. Формування резервів обумовлено складною економічною ситуацією в країні, девальвацією національної валюти, істотною інфляцією, зниженням промислового виробництва та спадом експорту українських виробників. В результаті формування суттєвої суми резервів за підсумками банк завершив 2015 рік з негативним фінансовим результатом у розмірі 2,7 млрд грн.

Основою операційного доходу є чисті процентні та комісійні доходи. Потрібно відзначити стійке зростання чистих комісійних доходів Альфа-Банку Україна в 2015 році в 14,4%, що стало результатом активної роботи банку на ринку транзакційних послуг, впровадження інноваційних продуктів, залучення на обслуговування нових клієнтів-юридичних та фізичних осіб, зростання кількості випущених пластикових карток.

«Ми гідно пройшли ще один складний рік, ми довели стійкість нашої бізнес-моделі в новій економічній реальності. Прогнози відновлення економіки, великі та позитивні зміни в банківському секторі в минулому році дають нам змогу, спираючись на наш багаторічний досвід роботи і проходження криз, як в Україні, так і в низці інших країн, з упевненістю дивитися в майбутнє, слідувати нашим незмінним планам розвитку. Свідченням чого є інвестиції наших акціонерів в Україні. Ми віримо в майбутнє України, яке створюється, в тому числі нами, вже зараз», - повідомив Рушан Хвесюк, Головний керуючий директор Альфа-Банку Україна.

Альфа-Банк Україна - це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман 36,47%, Герман Хан - 23,27% (обидва - громадяни Ізраїлю, проживають у Лондоні), Олексій Кузмічьов - 18,12%, Пьотр Авен -13,76%, Андрій Косогов - 4,08% (всі троє - громадяни РФ, проживають в Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research - 4,03%. За класифікацією НБУ входить до групи "банки іноземних банківських груп".

Facebok Messenger
Telegram
Viber
йде розмова
Skype дзвінок
Альфа чат