Важлива інформація щодо впровадження рахунків IBAN

Інформація для клієнтів 17 липня 2019 - 12:00

Шановні клієнти!

На вимогу Національного банку України (Постанова №162 від 28 грудня 2018 року та №41 від 22 лютого 2019 року) АТ «Альфа-Банк» запроваджує міжнародний номер банківського рахунку (IBAN). Від 5 серпня 2019 року усі рахунки клієнтів в АТ «Альфа-Банк» у національній та іноземній валютах (поточні, вкладні (депозитні), карткові, кредитні, умовного зберігання (ескроу), тощо) матимуть номер за стандартом IBAN. Це стосуватиметься як нових рахунків, так й рахунків, які відкрито до 5 серпня 2019 року.

Найближчим часом на сайті Альфа-Банку Україна запрацює калькулятор, за допомогою якого клієнти зможуть розрахувати номер рахунку за стандартом IBAN.

Для рахунків, відкритих в АТ «Альфа-Банк», IBAN матиме наступну структуру:

UA nn 300346 сссссccccccccccccсc, де

UA – код країни України;

nn (2 цифри) – контрольний розряд, що генерується банком;

300346 (6цифр) – код МФО АТ «Альфа-Банк», в якому відкрито рахунок клієнта;

ссссссссссссссссссс (19 цифр) – номер рахунку клієнта.

Для приватних клієнтів 

Нові номери рахунків стануть доступними для перегляду та здійснення переказів в інтернет-банкінгу «My Alfa-Bank» та у мобільному додатку Alfa-Mobile Ukraine з 5 серпня 2019 року. Звертаємо увагу на те, що номер платіжної картки не змінюється. Якщо ви поповнюєте кредитну картку чи інший картковий рахунок за реквізитами номеру рахунку, з 5 серпня 2019 року рекомендуємо використовувати для поповнення нові реквізити – рахунок за стандартом IBAN.

Для приватних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю

Номери рахунків, відкритих до 5 серпня 2019 року, направлятимуться банком у новому форматі IBAN до Державної фіскальної служби України для взяття на облік у термін до 1 листопада 2019 року, як цього вимагає чинне законодавство України. Нові номери рахунків фізичних осіб стануть доступними для перегляду та здійснення переказів в інтернет-банкінгу «My Alfa-Bank» з 5 серпня 2019 року.

Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Номери рахунків, відкритих до 5 серпня 2019 року, направлятимуться банком у новому форматі IBAN до Державної фіскальної служби України для взяття на облік у термін до 1 листопада 2019 року, як цього вимагає чинне законодавство України. Номери рахунків за стандартом IBAN  стануть доступними у сервісі «Мій бізнес Online», у клієнт-банку IFOBS та системі «ОК, Альфа!» вже з 5 серпня 2019 року, про що банк повідомить додатково.

Присвоєння міжнародного номеру банківського рахунку IBAN НЕ ПОТРЕБУЄ:

  • заміни старих рахунків на нові,
  • укладання нових договорів між банком та клієнтом,
  • переоформлення довіреностей щодо розпорядження рахунками.

Усі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися з використанням лише IBAN.

Під час перехідного періоду з 5 серпня по 31 жовтня 2019 року банк прийматиме розрахункові документи на переказ грошових коштів як із зазначенням IBAN, так і у старому форматі (МФО банку + номер рахунку).

У разі виникнення питань просимо звертатись за допомогою до будь-якого зручного відділення Альфа-Банку Україна або контакт-центру за номерами:

  • 044 494 01 01 (для приватних клієнтів)
  • 044 490 46 84 (для суб’єктів господарювання).

Також пропонуємо ознайомитись із Пам'ятка_НБУ_для_клієнтів.doc.