Спонсорські проекти

Поточні проекти

Альфа-Банк Україна розуміє, що благополуччя країни ґрунтується не тільки на економічній стабільності і зростанні, а й значною мірою на рівні розвитку культури в суспільстві. Тому Банк підтримує проекти, спрямовані на розвиток національної культури і мистецтва, зміцнення міжнародних культурних зв’язків. З 2011 року Альфа-Банк Україна виступає постійним партнером Міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest — масштабного музичного open-air, який щорічно проходить у Львові на початку червня. Так, у 2014 році фестиваль відбувся 12-15 червня. Традиційно на час проведення фестивалю місто перетворюється на джазову столицю Східної Європи. Щорічно Alfa Jazz Fest відвідує близько 30 тисяч гостей з України та з-за кордону. На трьох сценах фестивалю виступає більше 100 музикантів з різних країн, проходить більше 20 концертів, а також урочисто вручається Міжнародна музична премія Alfa Jazz Fest Awards ім. Едді Рознера. Програма концертів складена таким чином, що при бажанні можна відвідати всі виступи, прогулюючись містом від сцени до сцени. Виступи хедлайнерів фестивалю завжди проходять на головній сцені, яка розташована в Парку культури ім. Богдана Хмельницького. Плани у Alfa Jazz Fest масштабні: стати значущим щорічним фестивалем, за рівнем порівнянним із кращими європейськими музичними подіями в Юрмалі, Сан-Ремо, Мontreux Jazz Festival. Ми впевнені, що Alfa Jazz Fest став гідним початком фестивального літа Європи, і раді, що Альфа-Банк Україна має можливість виступати партнером такого масштабного культурного проекту. Для нас велика честь подарувати давньому Львову, його мешканцям і гостям, усій Україні прекрасні літні вихідні в кращих традиціях європейських музичних зустрічей. Стежити за новинами й анонсами фестивалю ви можете сайті: www.AlfaJazzFest.com Ініціатор створення фестивалю — міжнародний консорціум «Альфа Груп». Творчий куратор — Олексій Коган. Організатор — компанія «Леополіс Джаз».

Архів спонсорських проектів


Альфа-Банк Україна виступив партнером соціального проекту «Публічні лекції Політ.ua»

З вересня по грудень 2010 року Альфа-Банк Україна виступав партнером соціального проекту «Публічні лекції», організованого інформаційно-аналітичним порталом «Політ.ua». Формат проекту передбачав створення майданчика для дискусій на актуальні та суспільнозначущі теми. У лекціях узяли участь провідні вчені, експерти, діячі культури України, Росії та інших країн.

«Проект «Публічні лекції Політ.ua» стартував в Україні восени 2009 року. За цей час на нашому майданчику виступило більше тридцяти відомих українських та російських вчених, діячів культури, громадських діячів: істориків, філологів, соціологів, економістів, філософів, письменників. Політична обстановка може змінюватися, проте очевидно, що науковий, гуманітарний діалог між нашими країнами ніколи не переривався. І наше завдання — надати майданчик для такого діалогу, серйозного, глибокого, що допомагає жителям Росії та України краще зрозуміти один одного, минуле, сучасність і майбутнє нашого світу», — зазначила Віра Холмогорова, головний редактор Політ.ua.

«Альфа-Банк Україна активно підтримує проекти, які сприяють соціальному і культурному розвитку суспільства, — підкреслила Вікторія Михайльо, Голова Правління Альфа-Банку Україна. — Публічні лекції обіцяють стати важливим комунікаційним майданчиком для обговорення широкого кола питань. Проект, який послужив основою ініціативи «Публічні лекції Політ.Ру», вже більше шести років існує в Росії і зарекомендував себе як важливий соціальний проект, що закладає основи формування громадянської позиції».


Альфа-Банк Україна презентував усеукраїнський гастрольний тур Святослава Вакарчука «Вночі»

З 6 березня по 9 квітня 2009 року за підтримки Альфа-Банку Україна пройшов усеукраїнський гастрольний тур Святослава Вакарчука з новим музичним проектом «Вночі».

У програмі — 11 композицій з однойменної платівки, а також хіти «Океану Ельзи» в новій обробці. У турі взяли участь Святослав Вакарчук, музиканти «О.Е.», а також відомі виконавці джазу, класичної та народної музики, струнний оркестр.

Музичний проект «Вночі», який народився як творчий експеримент, триває, змінюється і розвивається. Осіння презентація і вихід однойменної платівки викликали значну зацікавленість у слухачів зі всієї України. Тому наступним етапом проекту стало проведення всеукраїнського туру, який тривав більше місяця і пройшов у 15 містах країни: Києві (6.03), Одесі (11.03), Чернівцях (14.03), Тернополі (17.03), Львові (16.03), Рівне (18.03), Івано-Франківську (19.03), Сумах (23.03), Донецьку (1.04), Запоріжжя (3.04), Полтаві (4.04), Кривому Розі (5.04), Дніпропетровську (6.04), Харкові (7.04) та Чернігові (9.04).

Автор більшості композицій — Святослав Вакарчук, дві написані спільно з музикантами «О.Е.». Програму «Вночі» складно віднести до одного стилю: у ній є все — від джазу до регі. Незважаючи на те, що композиції «Вночі» не відповідають поп-формату, альбом розрахований на масового слухача. Ім’я, голос та особлива, характерна лише для Святослава Вакарчука мелодика композицій дозволили прихильникам української музики познайомитися з новими музичними формами.

Святослав Вакарчук: «Я радий, що музика «Вночі» не залишила байдужими тих, хто вміє думати і відчувати. Ми отримали велику кількість абсолютно різних відгуків і відчули, що виникла необхідність прямого спілкування зі слухачем на концертах».

Роман Шпек, Заступник Голови Правління Альфа-Банку Україна: «У 2008 році Альфа-Банк Україна підтримав презентацію проекту Святослава Вакарчука «Вночі» і концерт у м. Ужгород. Резонанс, який вони викликали, став додатковим свідченням того, що такий неординарний і цікавий проект —самовираження декількох десятків музикантів і виконавців — знайшов відгук у серцях багатьох українців. Тому коли виникло питання: «Їдемо ми разом у концертний тур містами України?», – ми відразу ж погодилися. Завдяки цьому альбому, який поєднує в собі музику різних стилів, змогли почути в багатьох куточках України».

Сприяння мистецтву і загальнонаціональним культурологічним проектам є пріоритетним напрямком соціальної діяльності Альфа-Банку Україна. За підтримки Альфа-Банку Україна Київ відвідали всесвітньо відомі діячі культури Моріс Бежар, Кріс де Бург, Юрій Башмет та камерний ансамбль «Солісти Москви». У березні 2000 року в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем’єра вистави «Старосвітська любов» за участю відомих акторів Лії Ахеджакової та Богдана Ступки, а в 2003 році після 25-річної перерви з великим успіхом пройшли гастролі Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки в Донецьку, Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Нікополі. У грудні 2007 року за підтримки Альфа-Банку Україна в Києві пройшли гастролі Московського театру «Современник» під керівництвом художнього керівника театру народної артистки СРСР Галини Волчек, з виставою-прем’єрою «Заєць Love Story» з чудовими артистами в головних ролях — народними артистами Росії Валентином Гафтом і Ніною Дорошиною.

Альфа-Банк Україна як член організаційного комітету Міжнародного Булгаковського фестивалю мистецтв бере активну участь у цьому культурному заході.

У вересні 2006 року спільно з громадською організацією «Велика країна» Банк виступив організатором загальнонаціонального культурологічного проекту «Великі люди великої країни. Львів», приуроченого до святкування 750-річчя Львова.


Перша публічна презентація музичного проекту Святослава Вакарчука «Вночі» в Ужгороді 

15 грудня за підтримки Альфа-Банку Україна в Закарпатському обласному музичному драматичному театрі відбулася перша публічна презентація нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Вночі».

Музика і тексти більшості пісень були написані Святославом, проте над аранжуваннями працювала справжня творча лабораторія у складі понад тридцяти музикантів. Жодну з пісень альбому не можна віднести до конкретного музичного стилю, у них є все — від джазу до регі.

У першій публічній презентації альбому «Вночі» в Ужгороді брали участь як музиканти гурту «Океан Ельзи», так і запрошені виконавці джазу, класичної та народної музики, серед яких Струнний оркестр Закарпатської обласної філармонії.

Одними з перших познайомитися з новою роботою Святослава Вакарчука змогли клієнти Альфа-Банку Україна в Ужгороді та Мукачеві. Так, у період з 5 по 31 грудня 2008 року при оформленні депозитного вкладу «Спринт» або «Мегаприбуток» кожен вкладник отримав у подарунок музичний диск С. Вакарчука «Вночі». А вісім переможців розіграшу, який відбувся 12 грудня 2008 року у відділенні Альфа-Банку Україна, отримали запрошення на перший концерт в Ужгороді.

Сприяння мистецтву та загальнонаціональним культурологічним проектам є пріоритетним напрямком соціальної діяльності Альфа-Банку Україна. За підтримки Альфа-Банку Україна Київ відвідали всесвітньо відомі діячі культури Моріс Бежар, Кріс де Бург, Юрій Башмет та камерний ансамбль «Солісти Москви». У березні 2000 року в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем’єра вистави «Старосвітська любов» за участю відомих акторів Лії Ахеджакової та Богдана Ступки, а в 2003 році після 25-річної перерви з великим успіхом пройшли гастролі Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки в Донецьку, Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Нікополі. У грудні 2007 року за підтримки Альфа-Банку Україна в Києві відбулися гастролі Московського театру «Современник» під керівництвом художнього керівника театру народної артистки СРСР Галини Волчек, з виставою-прем’єрою «Заєць Love Story» з чудовими артистами в головних ролях — народними артистами Росії Валентином Гафтом і Ніною Дорошиною.

Альфа-Банк Україна як член організаційного комітету Міжнародного Булгаковського фестивалю мистецтв брав активну участь у цьому культурному заході.

У вересні 2006 року спільно з громадською організацією «Велика країна» Банк виступив організатором загальнонаціонального культурологічного проекту «Великі люди великої країни. Львів», приуроченого до святкування 750-річчя Львова.


VII Міжнародний Булгаковський фестиваль мистецтв

Міжнародний фестиваль мистецтв ім. М. Булгакова — вже традиційна подія в театральному житті Києва. Заснований у 2002 році фестиваль із кожним роком збирає все більше поціновувачів творчості великого Майстра.

Михайло Булгаков відомий широкій публіці в першу чергу як автор «Майстра і Маргарити», «Білої гвардії» та «Собачого серця». Сьомий фестиваль дав шанс київським глядачам і шанувальникам творчості письменника познайомитися з менш відомими творами талановитого автора.

Щорічно фестиваль оголошує єдину тему для читань і всього фестивалю. У 2008 році такою темою став пласт взаємин «Автор і Театр». Також за задумом організаторів кожен день фестивалю мав свою тему та колір. Програма першого дня фестивалю пройшла на тему «Андріївський-Олексіївський» і була пофарбована в білий колір. Після церемонії відкриття фестивалю, в якій взяли участь почесні гості: арт-продюсер Джейн Рейн (Великобританія), професор Єльського університету Еван Юноліс (США), Род Маклукас (США), театральний колектив Drama Centre in London (Великобританія), театр TIFT (Канада ), — шанувальники творчості великого Майстра змогли «прогулятися» Андріївським узвозом і зазирнути в будинки, що знаходяться по сусідству з Будинком №13 — Театр на Подолі, театр «Київ», театр «Колесо», «Музей однієї вулиці», які подали на суд глядача свої проекти. Також у цей день відома київська письменниця Лада Лузіна провела квест-екскурсію за твором М. Булгакова «Біла гвардія», під час якої його учасники змогли не тільки здійснити захопливу екскурсію по Києву, але й поглянути на місто очима булгаковських героїв.

Темою другого дня організатори обрали непрості взаємини театрів і влади. Програма була умовно розділена на дві частини — Булгаковські читання, в яких узяли участь: Данило Яневський, Кіра Пітоєва, Лесь Танюк і Віталій Жежера. Канадський театр TIFT у рамках фестивальної програми показав уривки з вистави «Кабала святош», також відбулася презентація проекту «Собаче серце». У другій частині присутні змогли зануритися у світ містичного джазу — відомий джаз-мен Олексій Козлов презентував київській публіці свій проект — джаз-спектакль «Два оберіута».

У заключний день VII Міжнародного фестивалю мистецтв шанувальникам творчості Михайла Булгакова були представлені постановки за участю Олександра Парра (театр «Сфера», Москва) і театру Drama Centre in London (Великобританія).

У 2008 році вперше в програмі фестивалю взяли участь не тільки професійні театральні колективи з Великобританії, США, Росії, Грузії, але й аматори. За кілька тижнів до початку фестивалю організаційним комітетом було оголошено конкурс, в якому змогли взяти участь шанувальники творчості Михайла Булгакова. Роботи, що пройшли конкурсний відбір, демонструвалися на фестивальній сцені поза головною програмою.

Співробітники Банку змогли не тільки відвідати заходи в рамках фестивалю, а й взяти в ньому активну участь. Так, для учасників театрального клубу Альфа-Банку Україна відомий американський актор, режисер, театральний критик Рід Маклукас провів майстер-клас «Мова тіла і жестикуляція в класичному театрі Європи 18-19 століть».


Загальнонаціональний культурологічний проект «Великі люди великої країни. Львів» 

29.09.2006


Загальнонаціональний культурологічний проект «Великі люди великої країни. Львів», організований громадською організацією «Велика країна» спільно з Альфа-Банком Україна, був приурочений до святкування 750-річчя Львова.

Метою проекту було дослідження, збереження та популяризація культурної спадщини України, зміцнення іміджу Львова як одного з центрів розвитку європейської культури.

Урочисті заходи проекту «Великі люди великої країни. Львів» відбулися 29 вересня 2006 року у Львові. У Національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької пройшов концерт усесвітньо відомого альтиста, народного артиста Росії, лауреата Державних премій СРСР і Росії Юрія Башмета в супроводі камерного оркестру «Солісти Москви», а також оперної діви, солістки New York City Opera Оксани Кровицької. Львівська опера зібрала знаменитих львів’ян, які сьогодні живуть у різних містах і країнах: відомих музикантів і письменників, художників і спортсменів, зірок театру і кіно, прославлених режисерів та архітекторів. Роман Віктюк, Богдан Ступка, Симон Осіашвілі, Ренат Ібрагімов, Борис Возницький, Тадей Едер, Святослав Вакарчук, Леонід Ярмольник, Сергій Кисельов, Валентин Шестопалов, Лариса Кадирова та багато інших привітали рідне місто.

На прес-конференції, що відбулася перед концертом, організатори та учасники проекту поділилися своїми враженнями. Голова Ради директорів Консорціуму «Альфа-Груп» Михайло Фрідман зазначив: «Всі, хто народилися, виросли, жили і навчалися у Львові, їдучи в інші місця, відчувають вплив цього міста. Тут завжди був дух свободи, дух космополітичності. Це місто подарувало світу безліч прекрасних людей, і це невипадково. У його стінах, мощених бруківкою вулицях є якась магія; ця енергетика зіткнення культур, народів і часів дає якийсь магічний ефект. І тому я переконаний, що Львів буде продовжувати робити свій внесок у світову культуру».

Оксана Кровицька з вдячністю звернулася до рідного міста: «Тут мій дух і моє коріння. Львів — місто мрії та унікальної атмосфери. Я щаслива, що народилася і виросла тут».

«У мене відчуття, що саме тут усе почалося, тут мені всього захотілося: займатися тією професією, якою я займаюся в житті, бути не таким, як усі. Це місто художників: тут легше пишеться, легше фантазує, легше мріється. Низький уклін Львову і низький уклін людям, які влаштували сьогоднішнє свято», — підкреслив Леонід Ярмольник.

Роман Віктюк та Богдан Ступка помітили, що, виступаючи з театральними гастролями по всьому світу, вони завжди залишаються вірними батьківщині і львів’янами в душі.

Після концерту в Львівській галереї мистецтв «Палац графів Потоцьких» — видатній культурній пам’ятці міста — пройшов урочистий прийом для гостей і героїв проекту.

Для Альфа-Банку Україна участь у проекті «Великі люди великої країни. Львів» — продовження традиції меценатства. Вже протягом багатьох років Банк організовує і підтримує широкомасштабні культурні акції в регіонах своєї присутності, серед яких Львів посідає особливе місце: рік відкриття регіонального представництва Банку збігся з 750-річчям міста.


Гастролі Державного академічного ансамблю народного танцю під керівництвом Ігоря Моїсєєва

20 грудня 2005 року в Національній опері України напередодні 100-річчя Ігоря Моїсєєва відбувся концерт Російського Державного академічного ансамблю народного танцю під керівництвом Ігоря Моїсєєва. Організатором концерту виступив Альфа-Банк Україна.

Народний артист СРСР, Герой соціалістичної праці, неодноразовий лауреат Ленінської і Державної премій СРСР і Російської Федерації, Перший лауреат премії уряду Москви «Легенда століття», кавалер більш ніж 30 російських і зарубіжних нагород Ігор Моїсєєв —унікальна особистість у світовій хореографічній культурі ХХ і ХХІ століть . Це єдиний у світі хореограф, який у 100 років продовжував активну творчу діяльність і успішно керував молодою і мобільною трупою Державного академічного ансамблю народного танцю, визнаною світовою балетною критикою і фахівцями недосяжного за рівнем і різноманітністю хореографічного репертуару та професійного рівня майстерності артистів. Ігор Олександрович Моїсєєв був засновником, незмінним художнім керівником ансамблю і постановником усіх танців упродовж 70 років.

Українські глядачі отримали можливість уперше побачити одну з улюблених постановок Моїсєєва — балет «Ніч на Лисій горі» за мотивами творів М. В. Гоголя, на музику М. П. Мусоргського — і програму «Танці народів світу». Концерт ансамблю в рідному місті його засновника відбувся після майже 30-річної перерви.

У репертуарі цього творчого колективу завжди був широко представлений танцювальний український фольклор, що сприяло популяризації української культури в усьому світі. Гопак, гуцульський танець аркан, вистава «Веснянки» стали окрасою концертних програм ансамблю.

Ігор Моїсєєв створив унікальний, такий, що не має аналогів у світовій практиці метод сценічної обробки фольклору, став автором нового жанру сценічного мистецтва — народно-сценічної хореографії. Мойсеївська школа танцю визнана в усьому світі і сьогодні є основою для виховання молодого покоління хореографів і танцюристів у багатьох країнах.

Танці народів світу, серед яких російський танець «Літо», калмицький танець, аджарський «Хорумі», молдавські «Хору», «Чіокирлія» і «Жок», танець латиноамериканських пастухів «Гаучо» і грецька сюїта «Сіртакі» викликали захват українських глядачів . А кульмінацією концерту став балет «Ніч на Лисій горі». Виступаючи перед завороженим залом, Директор ансамблю, Заслужена артистка Росії Олена Щербакова передала вітальні слова Ігоря Олександровича Моїсєєва рідному місту і подякувала Альфа-Банку Україна за надану колективу можливість приїхати в Україну після настільки тривалої перерви.

«Однаковою мірою вражають творче довголіття Ігоря Моїсєєва і бездоганна форма, майстерність і блиск його танцювального колективу, — зазначив Євген Березовський, Директор з корпоративного бізнесу ЗАТ «Альфа-Банк». — Нам приємно бути причетними до організації такої яскравої та довгоочікуваної українськими глядачами події».

А в травні 2006 року Указом Президента України Ігор Моїсєєв був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого за значний особистий внесок у розвиток культурних зв’язків між Україною і Російською Федерацією та багаторічну подвижницьку мистецьку діяльність. Ініціатором нагородження виступив Альфа-Банк Україна. Вручення високої державної нагороди дружині Ігоря Олександровича відбулося в концертному залі ім. П. І. Чайковського в Москві під час концерту ансамблю.


Гастролі Юрія Башмета і камерного ансамблю «Солісти Москви» в Києві

20 вересня 2004 року в Києві в Національній опері України за підтримки Альфа-Банку Україна і «Торгового дому ТНК-Україна» відбувся концерт народного артиста СРСР, народного артиста Росії, лауреата Державних премій СРСР і Росії Юрія Башмета і камерного ансамблю «Солісти Москви». У концерті також узяла участь лауреат міжнародних конкурсів Ксенія Башмет.

У концерті прозвучали твори Д. Шостаковича, П. Чайковського, Н. Паганіні, Т. Такеміцу.

З України Юрія Башмета пов’язують особливі теплі стосунки: у Львові пройшли його дитинство та юність. Багаторічна плідна творча діяльність музиканта і його вагомий внесок у розвиток культурних зв’язків між Україною і Російською Федерацією були високо оцінені — напередодні концерту Президент України під час особистої зустрічі вручив Юрію Башмету орден України «За заслуги» III ступеня. Президент України також відвідав концерт.

Юрія Башмета можна віднести до найяскравіших особистостей сучасного музичного світу, чий неповторний талант, сміливість і артистизм викликають захват численних шанувальників. Він один із небагатьох музикантів, які отримали всесвітнє визнання й авторитет завдяки віртуозній виконавській майстерності і блискучій диригентській діяльності.

«Допомагати організовувати концерти такому чудовому колективу на чолі з великим маестро, — безумовно, приємно і велика честь для нас», — зазначив на прес-конференції, що відбулася перед концертом, Член Ради директорів ВАТ «Альфа-Банк» (Росія) Олександр Гафін.

«Продовжуючи в Україні кращі традиції «Альфа-Груп» щодо спонсорства та благодійності, ми із захопленням прийняли рішення про участь у проведенні концерту Юрія Башмета і «Солістів Москви» в Києві», — підкреслив Голова Правління ЗАТ «Альфа-Банк» (Україна) Андрій Снєгірьов.

Вперше у світовій виконавській практиці Юрій Башмет дав сольні альтові концерти в таких залах, як «Карнегі-хол» (Нью-Йорк), «Концертгебау» (Амстердам), «Барбікан» (Лондон), Берлінська філармонія, «Ла Скала» (Мілан), Великий зал Консерваторії в Москві і Великий зал Ленінградської філармонії. Як соліст і диригент він виступав із кращими симфонічними оркестрами світу, співпрацював з такими видатними музикантами-виконавцями, як С. Ріхтер, М. Ростропович, І. Стерн, А-С. Муттер, Г. Кремер і багато інших. Сучасними композиторами спеціально для Юрія Башмета написані більше 50 альтових концертів та інших творів.

За словами Генерального директора ТОВ «Торговий Дім ТНК-Україна» Сергія Лизунова, «виступ такого неперевершеного музиканта сучасності, як Юрій Башмет завжди є значущою подією в культурному житті нашої країни. Тому «ТД ТНК-Україна» дуже радий виступити спонсором концерту Юрія Башмета й ансамблю «Солісти Москви».

Створений Юрієм Башметом камерний ансамбль «Солісти Москви» об’єднав найталановитіших молодих музикантів Росії, випускників та аспірантів Московської консерваторії. Сьогодні без цього колективу важко уявити повнокровне художнє життя не тільки Росії, але й багатьох країн і континентів. Ансамбль з успіхом виступав на сцені багатьох відомих і престижних концертних залів: «Карнегі-хол» у Нью-Йорку і Великий зал Московської консерваторії, «Концертгебау» в Амстердамі і «Санторі-хол» у Токіо, «Барбікан» у Лондоні і «Тіволі »в Копенгагені, у Берлінській філармонії та у Веллінгтоні (Нова Зеландія).


Концерт Кріса де Бурга в Києві

8 квітня 2003 року в Києві в Національному палаці «Україна» за підтримки Альфа-Банку Україна відбувся сольний концерт Кріса де Бурга, що проходить у рамках світового туру, приуроченого до випуску нового альбому «Timing Is Everything».

Артист належить до того нечисленного кола музикантів, цінність творчості яких не викликає сумніву в мільйонів шанувальників у всьому світі, він один з тих, до кого міжнародний успіх прийшов з першим синглом і не згасає протягом декількох десятиліть. В Україні прем’єра альбому також викликала інтерес у дуже широкої глядацької аудиторії.

Назва нового альбому «Timing Is Everything» відображає філософію життя Кріса де Бурга і проповідує основну ідею необхідності тонко відчувати й обирати потрібні моменти життя для своєчасного здійснення задуманого. Альбом включає 11 нових пісень, серед яких яскраві історії, потужні гімни та щирі балади, і привертає сучасним новим і динамічним звучанням. Усі пісні були написані з незвичайною легкістю і швидкістю, що позначилося як на вокальному виконанні, так і на настрої альбому в цілому.

У концерті крім нових пісень прозвучали найбільш відомі та улюблені пісні різних років, артист виступив у супроводі ансамблю солістів Національного симфонічного оркестру України, що додало концерту неповторної душевної атмосфери.

Підтримка мистецтва є одним із пріоритетних напрямків культурно-просвітницької діяльності Альфа-Банку Україна. Банк протягом усієї своєї історії брав участь у великих проектах, спрямованих на розвиток національної культури, збереження художніх, історичних цінностей і пам’яток, а також сприяв програмам, орієнтованим на допомогу талановитій молоді.


Прем’єра мюзиклу «Ах, мушкетери, мушкетери»

21 грудня 2003 року за фінансової підтримки Альфа-Банку Україна в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем’єра мюзиклу «Ах, мушкетери, мушкетери...». Спектакль поставлений за п’єсою Євгена Євтушенка, який на основі всіма улюблених романів Олександра Дюма створив оригінальну версію загальновідомих сюжетів, додавши до них тонке відчуття справжнього. Історія підступних інтриг часів Людовика XIV завдяки фантазії автора п’єси наблизилася до глядача, примусивши знову замислитися над вічними категоріями честі, гідності, любові. Режисер вистави — заслужений діяч мистецтв України Дмитро Чирипюк, музику написав Юрій Шевченко. Рішення спектаклю в жанрі мюзиклу робить його яскравим і видовищним. Глядачі гідно оцінили пластичні та вокальні номери нової постановки. Як зазначив Євген Євтушенко, який був присутній на прем’єрі, режисерові й акторам вдалося якнайповніше відобразити авторський задум та основні ідеї п’єси. Альфа-Банк Україна протягом своєї історії брав участь у великих проектах, спрямованих на розвиток національної культури, збереження художніх, історичних цінностей і пам’яток, а також сприяв програмам, орієнтованим на допомогу талановитій молоді. Першим проектом в Україні був приїзд до Києва балетної трупи Моріса Бежара в 1999 році, організований за підтримки компанії Альфа Капітал Україна. Потім в 2000 році з успіхом пройшли гастролі театральної постановки «Старосвітська любов» за участю Богдана Ступки та Лії Ахеджакової. Цей проект повністю фінансував Альфа-Банк Україна. За підтримки Банку в Національній філармонії України був організований концерт солістки Національної опери Ірини Семененко та лауреата міжнародних конкурсів піаніста Вадима Руденка, приурочений до 10-річчя незалежності України. Вітаючи відродження традиції проведення в Києві щорічних конкурсів флористів, Альфа-Банк Україна вручив грошові премії переможцям Міжнародного конкурсу флористів «Київська весна — 2002», які були перераховані на пластикові картки VISA. Банк бере активну участь у заходах Булгаковського фестивалю, в квітні 2003 року організував гастролі Кріса де Бурга в Києві. Альфа-Банк Україна пов’язують два роки успішної співпраці з Національним академічним театром російської драми ім. Лесі Українки: засновані стипендії акторам театру, надана фінансова допомога в організації гастролей в Донецьку (квітень 2003 року), Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Нікополі (листопад 2003 року), а також виділено кошти на постановку «Глузливе моє щастя» за листами А. П. Чехова.


Співпраця з Національним академічним театром російської драми ім. Лесі Українки 

Співпраця Альфа-Банку Україна та Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки почалося в 2001 році, коли Банк заснував стипендії акторам театру.

У квітні 2003 року завдяки фінансовій підтримці Альфа-Банку Україна після 25-річної перерви з великим успіхом пройшли гастролі театру в Донецьку. На сцені Донецького академічного українського музично-драматичного театру були представлені улюблені глядачами вистави «№ 13 (Шалена ніч або Одруження Пігдена)» за п’єсою Р. Куні і «Справжній чоловік на початку тисячоліття...» (автор Т. Дорст за участю У. Елер). Подія привернула до себе значний інтерес любителів театрального мистецтва: квитки на всі чотири дні були продані за два тижні до початку гастролей.

А для співробітників Донецької філії ЗАТ «Альфа-Банк» яскравою подією стала також зустріч із провідними акторами театру, задіяними в гастрольних виставах, Наталією Долею, Віктором Сарайкіним, Кирилом Кашликовим, яких вони запросили в гості.

Також Банк надав фінансову допомогу в організації гастролей трупи в Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Нікополі, які відбулися в листопаді 2003 року після більш ніж 20-річної перерви. Глядачам випала нагода побачити кращі спектаклі Театру російської драми, серед яких «Пані міністр» за п’єсою Б. Нушича, «№ 13 (Шалена ніч або Одруження Пігдена)» за п’єсою Р. Куні, «Справжній чоловік на початку тисячоліття...» (автор Т . Дорст за участю У. Елер), «Милий брехун» за п’єсами Б. Шоу і Дж. Кілті, «Останній палко закоханий» за п’єсою Н. Саймона, «Пізанська вежа» за п’єсою Н. Птушкіної, «Що трапилося з байдужим красенем» за п’єсами Ж. Кокто «Байдужий красень» і Е. Олбі «Що трапилося в зоопарку».

У жовтні 2003 року за фінансової підтримки Альфа-Банку Україна в театрі відбулася прем’єра вистави «Глузливе моє щастя» за листами А. П. Чехова в рамках проведення року Російської Федерації на Україну та підготовки до році А. П. Чехова, оголошеному ЮНЕСКО в 2004 році.

Для роботи над виставою за п’єсою Леоніда Малюгіна були запрошені заслужений діяч мистецтв Росії, сценограф Давид Боровський, провідний артист Державного академічного Малого театру Росії, народний артист Росії В’ячеслав Єзепов і режисер, генеральний директор, художній керівник театру російської драми ім. Лесі Українки, народний артист України, заслужений діяч мистецтв Росії Михайло Резнікович. Цей спектакль двічі бачив підмостки Театру російської драми. Вперше це сталося в 1966 році. Поставлений тоді спектакль із незмінним успіхом ішов на сцені 18 років.

«Ми дуже раді співпраці з Альфа-Банком Україна, діяльність якого є наразі для нас підтвердженням яскравого меценатства в культурі в його добрих старих традиціях», — говорить генеральний директор, художній керівник Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, народний артист України, заслужений діяч мистецтв Російської Федерації Михайло Резнікович.

Наступна сторінка

Досягнення і нагороди