День святого Валентина у різних країнах світу

Як ви святкуєте День Валентина? Хтось чекає на цей день з трепетом, адже ще зі школи він асоціюється з чимось несподіваним, приємним і романтичним. Дехто вперто ігнорує це свято, аргументуючи це тим, що це звичайний маркетинговий хід, і це негарно заробляти на людських почуттях. У будь-якому разі символікою це свято наділяєте ви.

Якщо ви ще не визначилися зі ставленням до Дня усіх закоханих, пропонуємо поглянути, як святкують цей день в різних країнах світу. Можливо якась із традицій стане до вподоби і вам ☺

Італія

Країна, з якої, якщо вірите легендам, бере початок це світле свято любові. Початково цей день вважався свято весни, тому всі гуляння відбувалися лише на вулиці – закохані пари святкували на свіжому повітрі та освідчувались один одному в коханні. У невеличкому місті Турин існувала традиція: пара чекала весь рік, щоб оголосити про заручини саме в цей день. Деякі сучасні пари не зраджують цій традиції. За декілька днів до самого свята усі вітрини магазинів в Італії прикрашають великою кількістю солодощів та стрічок – вважається, що чим більше цукерок подарують в цей день, тим міцніше буде кохання.

США

В США традиція дарувати своїм половинкам солодощі теж міцно вкорінена. До того, як в 1800 році країна масово почала виготовляти карамель, американці дарували один одному марципани, як символ кохання та відданості. В 50 роки ХХ ст. цукерки почали пакувати в картонні коробки у формі сердечка. Цікаво, що в Штатах з Днем усіх закоханих вітають не тільки коханих, але і дітей, близьких родичів, друзів і навіть сусідів (чудова традиція!).

Канада

В Канаді також існує цікава традиція. В День Святого Валентина дівчата та жінки можуть зробити пропозицію  будь-якому чоловіку, до якого у них є почуття. Якщо обранець відповість відмовою, то буде зобов’язаний виплатити штраф або йому навіть загрожуватиме мінімальне ув’язнення (цікаво, як це відбувається насправді☺). Такі суворі санкції не застосовуються тільки до тих чоловіків, які вже перебувають у відносинах (хух!).

Великобританія

Великобританія не поступається поруч з іншими країнами в оригінальності традицій. Молоді дівчата 14 лютого встають ще до сходу сонця, сідають біля вікна та дивляться на людей, що проходять повз. Існує повір’я, що перший чоловік, якого дівчина побачить за вікном, стане її судженим. Звичайно, в наші дні ця традиція не сприймається всерйоз, але її часто виконують заради забави. Британці вітають не тільки людей, але і своїх домашніх улюбленців: собак, кішок, коней, і дарують їм улюблені ласощі. А найпопулярніші подарунки для усіх закоханих – цукерки у вигляді сердечок, м’які іграшки, особливо ведмедики Teddy, а також валентинки.

Франція

Франція заслужено отримала статус країни романтиків. Саме французи придумали маленькі листівочки у вигляді сердечок. Для них День святого Валентина – це ідеальний день, щоб освідчитись в коханні. 14 лютого в центрі Парижу розміщують велике електронне табло, на якому усі закохані можуть висловити слова любові один одному.

Нідерланди 

Існує традиція, коли 14 лютого жінка сама може запропонувати чоловіку одружитися на ній. Якщо обранець не оцінить такий жест, він зобов’язаний зробити подарунок у вигляді сукні, бажано з натурального шовку (небезпечна традиція☺).

Данія

В Данії в цей день дарують один одному засушені троянди білого кольору та валентинки без підпису.

Японія

В Японії День святого Валентина це як 8 березня, тільки для чоловіків. Саме чоловіки на 14 лютого отримують більшість подарунків: аксесуари, косметику та солодощі. Шоколад в цей день ділять на 2 типи: «гирі» - той, який дарують колегам, друзям і братам, і «хонмей», який можна подарувати лише коханому чоловіку.

Німеччина

В Німеччині святий Валентин є покровителем людей з психічними захворюваннями, тому цього дня німці прикрашають психіатричні лікарні стрічками та ліхтариками, а також проводять спеціальні богослужіння.

Саудівська Аравія

Країна, де свято офіційно заборонене, при чому під страхом великих штрафів. В Саудівській Аравії навіть існує чорний ринок червоних троянд. Ось так.

А яка традиція до вподоби вам?☺