Найпоширеніші шахрайські схеми

Шановні клієнти, останнім часом збільшилась кількість  випадків шахрайства з банківськими картами. Хочемо нагадати про прості правила, які убезпечать ваші гроші.

Найпоширеніші шахрайські схеми 

1. Продавець – покупець. Кошти виводяться з платіжної карти після того, як шахрай під виглядом покупця виманює у жертви основні реквізити карти (номер, термін дії, CVV-код) нібито для здійснення переказу суми для оплати або передоплати за товар, оголошення про продаж якого було розміщено жертвою в Інтернеті. Часто у цій схемі присутній також додатковий контрольний дзвінок від шахрая під виглядом співробітника банку.


Розгорнути реальний приклад

2. Працівник служби безпеки банку. Кошти виводяться з платіжної карти після того, як шахрай під виглядом співробітника служби безпеки банку (можливі варіанти) виманює у жертви основні реквізити карти (номер, термін дії, CVV-код) нібито для онлайн-підключення до карти засобів захисту чи страховок від шахрайства або для повернення нібито вже вкрадених коштів.

Розгорнути реальний приклад

3. Онлайн кредитування на вигідних умовах. Кошти  виводяться з платіжної карти після того, як жертва залишає або озвучує основні реквізити карти (номер, термін дії, CVV-код) і/або особисті дані (ПІБ, дані паспорта, ІПН, дату народження, адресу проживання) при спробі оформити кредит на вигідних умовах на свою карту в режимі онлайн.

Розгорнути реальний приклад

Кілька основних правил захисту ваших банківських рахунків:

1. Нікому не повідомляти реквізити карти (термін дії, тризначний CVV-код, вказаний на зворотному боці карти).

2. Нікому не повідомляти логін/пароль від свого інтернет-сервісу.

3. Нікому не повідомляти будь-які коди або паролі з SMS, відправлених банком.

Якщо дотримуватися  цих простих правил, ваші гроші будуть у безпеці!

 

 

Будьте пильні!

Ваш Альфа-Банк Україна

new popup
Ми оновлюємося!
Зацінити бета-версію нового сайту можна хоч зараз.
На новий сайт