Альфа-Банк Україна обраний банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 2016-2017

Новини 04 липня 2016 - 11:35

Альфа-Банк Україна втретє став банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) - на період 2016-2017 рр. Банк продовжить здійснення виплат гарантованих сум відшкодування вкладникам ліквідованих банків. При виборі банку-партнера Фонд проводить відкритий тендер на основі низки критеріїв, зокрема - виконання економічних нормативів НБУ та інших фінансових показників, можливість забезпечувати якісний процес виплат у регіонах. Важливою є стійкість банку в кризові періоди і повне виконання своїх зобов'язань перед вкладниками.

«Альфа-Банк Україна черговий раз підтвердив здатність забезпечувати комфорт отримання гарантованих сум для вкладників неплатоспроможних банків, - зазначає Олена Лук'янчук, директор операційного блоку Альфа-Банку Україна. - Наш банк співпрацює з ФГВФО два роки і наразі проводить виплати вже сотого реєстру - вкладникам Фідобанку. Ми пишаємося тим, що в поточних економічних умовах Фонд продовжує довіряти Альфа-Банку виплати, це є ще одним свідченням надійності і стабільності нашого банку».

Нагадаємо, що за два роки співпраці з ФГВФО Альфа-Банк Україна в цілому провів виплати вкладникам 42 неплатоспроможних банків. Це становить більше половини банків, кошти яких виплачувалися в період 2014-2015 рр. Банк обслужив понад 166 тис. осіб, або 12% від загальної кількості вкладників, які отримали відшкодування через ФГВФО у цей період. Загальна сума виплат через Альфа-Банк Україна становить майже 9 млрд грн. На сьогодні банк продовжує обслуговувати вкладників Фідобанку, яким за перший тиждень виплат уже відшкодовано 15% сум від загального реєстру.

Альфа-Банк Україна - це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман 36,47%, Герман Хан - 23,27% (обидва - громадяни Ізраїлю, проживають у Лондоні), Олексій Кузмічьов - 18,12%, Пьотр Авен -13,76%, Андрій Косогов - 4,08% (всі троє - громадяни РФ, проживають у Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research - 4,03%. За класифікацією НБУ входить до групи "банки іноземних банківських груп".