У Львові з’явився перший в Україні безконтактний банкомат

Новини 30 червня 2016 - 09:52

Львів’яни та гості міста можуть знімати готівку в банкоматі безконтактно, користуючись картками та пристроями з безконтактною технологією MasterCard 

Альфа-Банк Україна та UniCredit Bank спільно з компанією MasterCard, компанією «Євронет Україна» 26 червня 2016 р. презентували у Львові перший в Україні банкомат, що дає змогу знімати готівку безконтактно за допомогою технології безконтактних оплат MasterCard. Інноваційний банкомат працює у Львові за адресою пл. Міцкевича, 10.

Відтепер у новому банкоматі держателі безконтактних платіжних карток MasterCard зможуть робити безготівкові операції ще зручніше та безпечніше. Для того, щоб зняти готівку чи здійснити будь-яку іншу операцію, достатньо просто піднести безконтактну картку або пристрій до зчитувального елемента на банкоматі.  

«Безконтактні оплати – це тренд, який стрімко розвивається в Україні: за даними НБУ, кількість безконтактних карток перевищує 1,5 млн шт., а мережа їх прийому охоплює понад 88 тис. платіжних терміналів. Впровадження “безконтакту” у платіжну інфраструктуру – це крок до інноваційних оплат за допомогою мобільних пристроїв з NFC-рішенням: смартфонів, годинників та ін. В такій безготівковій реальності навіть операції у банкоматі можна здійснювати будь-яким платіжним пристроєм з безконтактною технологією. Ми дуже раді, що в Україні у нас є такі відкриті до інновацій партнери як UniCredit Bank, Альфа-Банк Україна та ”Євронет Україна”. Разом нам вдається впроваджувати рішення, що готують інфраструктуру країни до безконтактного мобільного майбутнього», – відзначила Віра Платонова, генеральний директор представництва MasterCard Europe в Україні, Молдові, Грузії, Туркменістані, Таджикистані, Киргизстані та Узбекистані.  Скористатися банкоматом зможуть також держателі звичайних платіжних карток – магнітних та чіпованих. Зняття готівки для клієнтів UniCredit Bank у банкоматі буде безкоштовним, інші операції матимуть стандартні тарифи.

«Світ не стоїть на місці, технології змінюються з неймовірною швидкістю – і банківські сервіси так само кардинально змінилися за останні кілька років. Наші клієнти зазвичай з радістю зустрічають інноваційні рішення, що підштовхує нас постійно розвиватися і вдосконалювати свої продукти. Безконтактна технологія дозволила зробити процес оплати феноменально швидким і значно зручнішим, тому вже сьогодні картками з безконтактною технологією MasterCard користуються 24 000 наших клієнтів. І ця цифра дуже швидко зростає – у 2015 році кількість поціновувачів “безконтакту” у нашому банку виросла у 2,5 рази, – поділився Артур Атанов, директор центру роздрібного бізнесу UniCredit Bank. – Звісно ж, ми намагаємось зробити все можливе, щоб інфраструктура, де клієнти зможуть скористатися новою опцією, постійно розширювалася. Саме тому ми з радістю долучилися до тестування й запуску нового банкомату, і я впевнений, у майбутньому продовжимо плідну співпрацю з колегами по ринку і ще не раз здивуємо всіх новими інноваційними рішеннями».

«Відкриття безконтактного банкомату – ще один крок до підвищення безпеки використання карток в Україні. Ця технологія дає змогу істотно знизити ймовірність перехоплення даних карти для випуску дубліката картки і подальшого його використання шахраями. Альфа-Банк в партнерстві з MasterCard вже кілька років поширюють технології безконтактних платежів на території України. – зауважив Олексій Пузняк, Віце-президент, керівник управління розвитку роздрібного бізнесу Альфа-Банку Україна. – Уже шостий рік Альфа-Банк Україна підтримує проведення фестивалю Alfa Jazz і вже третій рік цей фестиваль – “територія безконтактних платежів”, гості можуть проводити операції тільки з картками з технологією безконтактної оплати MasterCard, а це швидше і набагато безпечніше».

«Ми в Euronet Worldwide розуміємо, що орієнтована на зручність для клієнта бізнес-модель є потужною основою як для побудови довготривалих відносин з клієнтом, так і для розвитку бізнесу. Ми щиро цінуємо наше партнерство з UniCredit Bank. Їхній професійний підхід та відкритість до інновацій у поєднанні з нашими унікальними сервісами утворюють виграшну комбінацію для всіх партнерів», – повідомив Єгор Мусатов, Регіональний Директор «Євронет Україна».

Безконтактний банкомат представлений у Львові в рамках найбільшого європейського джазового фестивалю Alfa Jazz Fest 2016, який уже став традиційним майданчиком для презентацій платіжних новинок спонсорів фестивалю. Нагадаємо, що в 2014 році саме тут вперше в Україні компанія MasterCard та Альфа-Банк Україна представили годинник для безконтактної оплати Alfa Watch. 

Альфа-Банк Україна – великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман – 36,47%, Герман Хан – 23,27% (обидва - громадяни Ізраїлю, проживають у Лондоні), Олексій Кузмічьов – 18,12%, Пьотр Авен – 13,76%, Андрій Косогов – 4,08% (всі троє - громадяни РФ, проживають в Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research – 4,03%. За класифікацією НБУ входить до групи "банки іноземних банківських груп". 

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, це міжнародна компанія, що спеціалізується на платіжних рішеннях і технологіях. Компанія управляє найшвидшою в світі платіжною мережею, що об'єднує споживачів, фінансові установи, торговельні підприємства, державні організації та представників приватного сектору в більш ніж 210 країнах і територіях. Продукти та рішення MasterCard роблять щоденну комерційну діяльність, таку як покупки, подорожі, ведення бізнесу та управління фінансами, більш простою, безпечною і ефективною для кожного. Слідкуйте за нами у соціальній мережі Твіттер @MasterCardNews, беріть участь в обговореннях на Cashless Pioneers Blog та підписуйтесь на свіжі новини на Engagement Bureau.

UniCredit Bank (ПАТ «Укрсоцбанк») – один з найбільших універсальних банків України, що утворився у грудні 2013 року шляхом об’єднання двох українських активів групи UniCredit, яка працює на локальному ринку з 1997 року. Розгалужена мережа UniCredit Bank налічує 239 відділень. Група UniCredit – один з лідерів серед європейських фінансових установ, представлена на 50 ринках та у 17 країнах Європи, налічує понад 7 900 відділень та більше ніж 144 000 співробітників, має активи у розмірі 860,433 млрд євро. 
http://www.unicredit.ua
https://twitter.com/unicreditukr
https://www.facebook.com/UniCreditUkraine

Про «Євронет Україна»
ТОВ «Євронет Україна»
є складовою частиною Euronet Worldwide. Euronet Worldwide – лідер індустрії безпечної обробки електронних фінансових трансакцій. Компанія пропонує рішення по обробці платежів та електронних трансакцій для фінансових інститутів, підприємств роздрібної торгівлі, провайдерів послуг та індивідуальних клієнтів. Ці послуги включають до себе аутсорсинг мереж банкоматів, терміналів та платіжних карт, підтримку торгового еквайрингу, різноманітні програмні рішення, грошові перекази, сплату рахунків, розповсюдження передплачених цифрових продуктів. Глобальна платіжна мережа Євронет включає до себе 12`761 банкомат, приблизно 129`000 терміналів, аутсорсинг кредитних та дебетових карток в 50 країнах, програмні рішення для платіжних карт; мережу з 658`000 терміналів з продажу передплачених послуг приблизно в 301`000 точках роздрібної торгівлі в 34 країнах; мережу грошових переказів з більш ніж 310`000 пунктів, що обслуговують 150 країн. Корпоративний офіс що заходиться у м. Лівуд (штат Канзас, США), разом із 58 офісами по всьому світу обслуговує клієнтів у 165 країнах світу. 
www.euronetworldwide.com