preloader

НБУ погодив кандидатуру Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій буде передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів Альфа-Банку Україна

Відповідно до законодавства, Альфа-Банк Україна погодив з Національним Банком України довірену особу - Сімеона Дянкова, якому передається право голосу за акціями акціонерів, чия репутація визнана небездоганною, та право будь-яким чином брати участь в управлінні банком. Тепер у межах повноважень та законодавства Сімеон Дянков може брати участь в управлінні банком.

Сімеон Дянков – болгарський економіст, державний діяч – колишній міністр фінансів та віцепрем'єр уряду Болгарії (липень 2009 – березень 2013 року). Наразі обіймає посади виконавчого директора Групи з фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Європейської комісії. Також пан Дянков має 19-річний досвід роботи у Світовому банку, де він займався країнами з перехідними економіками. Крім цього, працював Головою Наглядової ради Європейського банку реконструкції та розвитку. Опублікував понад 70 наукових статей, отримав докторський ступінь з економіки в Мічиганському Університеті (США).

Як зазначив Роман Шпек, Голова Наглядової Ради Альфа-Банку Україна: «Ми засуджуємо війну, жахливі жертви серед населення, руйнування інфраструктури. Ми розуміємо, які ресурси будуть потрібні для відродження економіки України й однозначно будемо брати участь у відновленні. Ми маємо бути готові до цього. Сьогоднішнє призначення Сімеона Дянкова – важливий крок до вирішення репутаційних викликів, які виникли в Альфа-Банку Україна та до виконання вимог українського законодавства.

Сімеон – професіонал з унікальним досвідом роботи у регіонах, які переживали кризові ситуації. З глибоким знанням реформування економіки та корпоративного управління. Вірю, що призначення довіреної особи стане ще й новою нагодою для нашої команди отримати потрібну для української економіки експертизу».

«Міжнародний досвід свідчить, що стабільність банківської системи – ключове питання для економіки країни. Альфа-Банк Україна - один із найбільших банків із сучасними сервісами та професійною командою. Наше завдання – успішно пройти період трансформації та зробити внесок у побудову сильної економіки України», – заявив Сімеон Дянков.

Альфа-Банк Україна працює у штатному режимі, приведення структури власності банку відповідно до українського законодавства не впливає на звичайну роботу фінустанови. Наглядова Рада та Правління працюють без обмежень в межах своїх сфер відповідальності та компетенцій.

За погодженням із НБУ, Сімеон Дянков діятиме в межах питань Загальних зборів. Повноваження довіреної особи включають участь у Загальних зборах, розгляд звіту Наглядової Ради банку.

Альфа-Банк Україна – один із системно важливих банків України. Банк обслуговує понад 2,5 млн клієнтів-фізичних осіб. Це означає, що від своєчасних та якісних банківських послуг Альфа-Банку залежить добробут 4-6 млн українців (разом із членами їхніх сімей). Банк входить до ТОП-3 українських банків за обсягом коштів фізичних осіб.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США та Міністерство закордонних справ Великобританії заявили, що Альфа-Банк Україна є окремою юридичною особою, яка не має відношення до російського банку та не підпадає під санкції.

Посилання на документи: 
https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy0705 
https://www.gov.uk/government/news/foreign-secretary-announces-65-new-russian-sanctions-to-cut-off-vital-industries-fuelling-putins-war-machine